Ne visoms ir ne visada didelė krūtinė yra privalumas – kasmet krūtų mažinimas atliekamas tūkstančiams moterų. Dažniausiai tai vyresnės, apie 40 metų, nuo D iki G dydžio liemenėles nešiojančios, jau gimdžiusios moterys, kurios dėl didelių krūtų jaučia vis didesnį fizinį ir psichologinį nepasitenkinimą.

Dažniausiai išskiriamos trys pagrindinės moteris varginančios priežastys, kurios paskatina kreiptis pagalbos į plastinės chirurgijos gydytojus.

  1. Vis dažniau krūtų mažinimas tampa išsigelbėjimu kenčiančioms nuo įvairių, kasdienį gyvenimą apsunkinančių fizinių nepatogumų, kuriuos sukelia itin didelės krūtys. Dažniausiai moterys patiria sunkumų atlikdamos kasdienius darbus, jaučia nugaros, kaklo ir krūtų skausmus, dėl itin gausaus prakaitavimo atsiranda iššutimai po krūtimis. Itin didelę krūtinę turinčios moterys paprastai vengia sportuoti ir aktyviai leisti laisvalaikį, kas dažnai tampa viena iš svorio augimo priežasčių ir didesnės rizikos susirgti diabetu, širdies ir kraujagyslių ligomis.

  2. Susimažinti krūtinę moterys pageidauja ir dėl estetinių priežasčių, kai po maitinimo krūtimi, didelio svorio numetimo per trumpą laiką ar dėl moters amžiaus krūtų oda išsitampo, praranda buvusią formą, krūtys nukąra.

  3. Pacientes, turinčias dideles krūtis, taip pat dažnai vargina psichologinį diskomfortą keliantys veiksniai, tokie kaip negalėjimas rengtis patinkančiais drabužiais, atsipalaiduoti paplūdimyje, problemos intymiame gyvenime. Dažnai šios problemos išsivysto į nepilnavertiškumo kompleksą, kuris ne tik menkina pasitikėjimą savimi, bet ir neleidžia pilnaverčiai džiaugtis gyvenimu.


Kaip atliekama operacija?


Krūtinės mažinimo operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą ir vidutiniškai trunka 3 valandas. Jos metu pašalinama nereikalinga oda ir po ja esantis audinys, sumažinamas krūtų dydis ir areolė (tamsiai rusvos odos plotelis apie spenelį), kuri dažnai padidėja didėjant krūtims.  Vėliau areolė kartu su speneliu pakeliami į prieš operaciją numatytą aukštį bei suformuojama estetiška krūties forma. Pjūviai dažniausiai daromi aplink areolę, vertikaliai žemyn nuo jos ir raukšlėje po krūtimi.

Atliktas krūtinės mažinimas ne tik palengvina kasdienybę, bet ir pagerina gyvenimo kokybę, suteikia daugiau energijos, pagerina nuotaiką ir psichologinę savijautą, o svarbiausia – suteikia daugiau pasitikėjimo savimi.

Pooperacinė priežiūra ir gijimas  • Po operacijos pirmą parą pacientės praleidžia klinikoje;

  • Pirmas mėnuo po operacijos reikalauja atsargumo ir priežiūros – grįžti į darbą ir tęsti įprastinę veiklą galima po 7-10 dienų;

  • 4-6 savaites po operacijos 22-23 valandas per parą reikia segėti specialią liemenėlę;

  • Aktyviai sportuoti nerekomenduojama 3 mėnesius po operacijos.


Kadangi per operaciją spenelis iš dalies atskiriamas nuo aplinkinio krūties audinio ir šiek tiek sutrikdoma inervacija, sumažėja spenelio jautrumas, tačiau jis laikui bėgant gerėja. Galutinis rezultatas matomas po 4 mėnesių, kai galutinai susiformuoja krūties forma. Tuomet atsistato ir spenelio jautrumas. Operacijos nederėtų atlikti moterims, ateityje planuojančioms maitinti krūtimi, nes korekcijos metu gali tekti perpjauti pieno latakus, einančius spenelių link ir išeinančius iš jų. Kuo moters krūtys didesnės, tuo didesnė tikimybė, jog po operacijos maitinti krūtimi nebebus įmanoma.

Po atliktos krūtų mažinimo operacijos krūtinės viršus nebūna labai pilnas, tad norinčioms pilnesnės krūtinės korekcija atliekama kartu su didinimu implantais.

Pooperacinį randą ne mažiau kaip metus laiko reikėtų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, kad jis liktų kuo mažesnis. Randas paprastai išbąla per 2 metus.

Mūsų klinikos klientams suteikiama galimybė už plastines operacijas atsiskaityti išsimokėtinai ir be pabrangimo. Daugiau informacijos: +37062688838.