Nors ausų padėtis ir forma nedaro įtakos žmogaus klausai, atlėpusios ausys ne retais atvejais tampa kompleksuoti verčiančia priežastimi. Ausys gali būti atlėpusios dėl kelių priežasčių: neišsivysčiusios ar netaisyklingos formos ausies dalies (priešvijoklio), dėl pernelyg didelės ausies kriauklės, taip pat, po įvairių traumų. Atlėpusias ausis pakoreguoti galima tik chirurginiu būdu. Ausų operacija atliekama dėl gražesnio estetinio vaizdo ir didesnio jūsų pasitikėjimo savimi.

Atlėpusių ausų operacija populiari tarp įvairaus amžiaus pacientų: tėvų, kurie atveda vaikus konsultacijai, nes baiminasi, jog šie sulauks patyčių iš bendraamžių, paauglių, kurie brendimo metu itin jautriai vertina savo išvaizdą, bei suaugusių žmonių, siekiančių atsikratyti komplekso dėl atlėpusių ausų.

Kaip atliekama operacija?


Atlėpusių ausų korekcijos operacija paprastai atliekama taikant vietinę nejautrą ir trunka 1-1.5 valandos. Kadangi operacija atliekama taikant vietinę nejautrą, pacientas operacijos metu girdi kremzlės traškėjimą, kitus garsus, bet skausmas nejuntamas. Jei operacija reikalinga vaikams, tokiais atvejais galima taikyti ir bendrinę nejautrą, siekiant sumažinti patiriamą stresą ar neįprastus pojūčius. Korekcija atliekama ne jaunesniems nei šešerių metų amžiaus pacientams, kadangi pirmaisiais gyvenimo metais ausies augimas yra sparčiausias ir šešerių metų vaiko ausis jau yra 96 % suaugusio žmogaus ausies dydžio.

Operacijos metu plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas už ausies padaro pjūvį, suformuoja priešvijoklio raukšlę ir iš nugarinio paviršiaus atidalija kremzlę. Vėliau, menamo priešvijoklio užpakaliniame krašte, kremzlėje, atliekamas kitas pjūvis ir atidalijamas priekinis kremzlės paviršius. Jis suminkštinamas šlifuojant arba įpjaunant. Susilpnėjusi kremzlė susiuvama iš nugarinės pusės, taip suformuojamas naujas apvalus priešvijoklis.

Pooperacinis periodas ir gijimas  • Po operacijos pacientas namo išleidžiamas tą pačią dieną;

  • 7 dienas 24 val. per parą reikia nešioti specialų ausų tvarstį, suteikiamą klinikoje;

  • Po savaitės, išėmus siūlus, ausų tvarstyti nebereikia, tačiau dar 2 savaites miego metu reikia dėvėti raištį – iki kol audiniai visiškai sugyja ir nebelieka komplikacijų rizikos;

  • Po operacijos randeliai lieka itin maži, o laikui bėgant visiškai išbąla ir tampa nepastebimi.


 

Mūsų klinikos klientams suteikiame galimybę už plastines operacijas atsiskaityti išsimokėtinai ir be pabrangimo. Daugiau informacijos: +37062688838.