Ginekomastija – padidėjusios vyriškos krūtys, kurių didėjimą sukelia pernelyg išvešėjęs liaukinis audinys. Pieno liaukų padidėjimui įtakos gali turėti nemažai veiksnių: moteriškų lytinių hormonų perteklius ar hormonų veiklos sutrikimai, nutukimas, įvairios kepenų, inkstų, sėklidžių ligos, vartojami medikamentai.

Remiantis statistiniais duomenimis, apie 30% vyrų turi padidėjusias krūtis. Gydytoju teigimu, ginekomastija gali būti įgimta arba pradėti formuotis įvairiais gyvenimo etapais: paauglystėje, brendimo laikotarpio pabaigoje, vyresniame amžiuje. Vyrai, turintys ginekomastiją, skundžiasi skausmingomis krūtimis, sunkumu užsiimant sportu bei aktyvia fizine veikla ir dažnais atvejais kenčia nuo psichologinių kompleksų, kadangi gėdijasi nusirengti, negali atsipalaiduoti paplūdimyje, jaučia diskomfortą intymiame gyvenime. Ginekomastijos atsikratyti nepavyks nei sporto, nei dietų pagalba, kadangi ne visuomet jos susidarymo priežastis yra riebalinio audinio sankaupos. Kai ginekomastijos priežastis yra liaukinio audinio padidėjimas, vienintelė išeitis jos atsikratyti – plastinė operacija.

Ginekomastija gali turėti įtakos onkologiniams krūtų susirgimams ir būti ligos požymis, todėl padidėjus liaukai rekomenduojama kreiptis į gydytojus ir atlikti tyrimą echoskopu.

 

Kaip atliekama ginekomastijos operacija?


Operacija atliekama ne jaunesniems nei 18 metų pacientams, kadangi brendimo metu padidėjusios krūtys gali išnykti savaime, kuomet susinormalizuoja hormonų veikla. Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą ir trunka apie 2 valandas. Operacijos metu plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas padaro pjūvį palei apatinį spenelio areolės kraštą ir pašalina perteklinį išvešėjusį liaukinį audinį. Jei krūtų padidėjimo priežastis yra riebalinis audinys, tos pačios operacijos metu atliekama ir liposakcija (riebalų nusiurbimas). Po operacijos 24-48 valandoms gali būti paliekamas drenas.

 

Pooperacinis periodas ir gijimas  • Po atliktos operacijos keletą dienų jaučiamas skausmas, krūtinė gali būti dalinai aptirpusi, tačiau rezultatas yra matomas iš karto;

  • Siūlai, jei naudoti netirpūs siūlai, dažniausiai ištraukiami po 10-14 dienų;

  • Į reguliarų gyvenimo ritmą galima grįžti jau po kelių dienų, tačiau sporto ir didelio fizinio aktyvumo rekomenduotina vengti mažiausiai mėnesį;

  • Svarbu: ginekomastija gali atsinaujinti – tai dažnai pasitaiko vyrams, kurie vartoja anabolinius steroidus.


 

Mūsų klinikos klientams suteikiame galimybę už plastines operacijas atsiskaityti išsimokėtinai ir be pabrangimo. Daugiau informacijos: +37062688838.