Lipoma – minkštas, gerybinis riebalinio audinio navikas, kurio atsiradimo priežastys dar nėra tiksliai nustatytos. Lipomos dažniausiai atrodo kaip po oda susiformavę nedideli paslankūs guzeliai, kurie nekelia pavojaus sveikatai ir dažniausiai yra neskausmingi – tokiu atveju jų šalinti nebūtina.

Jei pastebite, jog lipoma didėja, ima spausti nervus ir trukdyti raumenų veiklai, keičia spalvą ar formą, ima skaudėti ar pradeda kliūti už drabužių besirengiant, krenta į akis ir atrodo neestetiškai – tokiais atvejais rekomenduojama kreiptis į specialistus, kurie lipomą pašalins chiruginiu būdu.

Kaip atliekama operacija?


Dažniausiai lipomos pašalinimas atliekamas taikant vietinę nejautrą, išskyrus atvejus, kai darinys yra didelis ar jų yra daug – tuomet gali būti taikoma ir bendrinė nejautra. Pjūvis daromas aplink darinį, vizualiai sveikų audinių ribose. Darinys pašalinamas ir pjūviai užsiuvami. Esant reikalui, pašalintas darinys išsiunčiamas histologiškai ištirti.


Pooperacinė priežiūra ir gijimas  • Priklausomai nuo operuotos srities, siūlai po operacijos ištraukiami po 7-14 dienų.

  • Pooperacinį randą ne mažiau kaip pusę metų reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, kad jis kuo greičiau išbaltų ir taptų mažiau matomas.