Kada yra reikalinga kelio sąnario atroskopija?
Kelio sąnarį skaudėti ima dėl keleto dažniausiai pasikartojančių priežasčių – patyrus traumą arba susirgus sąnarių ligomis. Traumas lydi meniskų plyšimai, raiščių pažeidimai, na o šias ligas – kremzlių uždegimai, sąnario nestabilumai, pažeistos paties sąnario struktūros, kurios sunkiai arba visai negyja. Kai kuriais atvejais tenka keisti kelio sąnarį. O kol to neprireikė, vienas populiariausių kelio sąnario gydymo būdų, grąžinančių laisvę aktyviai judėti be skausmo – kelio sąnario artroskopija.
Kam gali būti atliekama kelio sąnario artroskopija?
Artroskopinė operacija dažniausiai atliekama pacientams, patyrusiems kelio sąnario traumas arba ligoms pažeidus sąnarių struktūras. Kartais artroskopas pasitelkiamas ir atliekant visai kitokias operacijas, siekiant kuo geresnio vaizdo ir tikslumo.
Kaip pasiruošti operacijai?
Tai chirurginė procedūra, kurios metu dažniausiai taikoma vietinė nejautra. Prieš operaciją rekomenduojama atsisakyti žalingų įpročių, nes alkoholis ir tabakas gali turėti įtakos organizmo atsistatymui ir gijimui. Tikslinga gydytojo reabilitologo ar kineziterapeuto konsultacija dėl fizinio parengimo prieš ir po operacijos. Rekomenduojama prieš operaciją atlikti bendrus sveikatos tyrimus.
Kaip atliekama kelio sąnario atroskopija?
Visų pirma, tai modernesnis, minimaliai invazinis chirurginis gydymo būdas, kurio metu atliekami du itin maži, maždaug 0,5–1 cm ilgio pjūviai. Pro vieną pjūvį įvedamas artroskopas – nedidelis optinis įrenginys su vaizdo kamera, o pro kitą – operacijai reikalingi instrumentai.
Pats kelio sąnarys turbūt yra vienas lengviausiai pasiekiamų sąnarių, nes yra didžiausias. Pasitelkus artroskopą gydytojas ekrane puikiai ir iš labai arti mato pažeistas sąnario struktūras, gali atlikti visas reikalingas diagnostines procedūras ir pradėti gydymą.