Graži ir sveika šypsena – puikios savijautos, geros nuotaikos ir pasitikėjimo savimi pagrindas. Deja, daugybė žmonių skundžiasi ar net jaučia diskomfortą dėl atspalvį pakeitusių, gelsvų dantų, todėl juokiantis burną prisidengia ranka, vengia kalbėti su arti stovinčiais žmonėmis, šypsantis vengia rodyti dantis.

Dažniausiai dantų spalvos pokyčius lemia keletas veiksnių: prasta burnos higiena, genetika (paveldimumas), amžius, kadangi senstant keičiasi danties struktūra – didėja dentino storis, spalva tampa geltonesnė, o emalis plonėja ir darosi labiau permatomas, dažančių maisto produktų vartojimas (kava, juoda arbata, raudonas vynas), žalingi įpročiai (rūkymas, kramtomasis tabakas), taip pat ir įvairios ligos ar vartoti antibiotikai bei kiti medikamentai.

Dantų balinimas – vienas paprasčiausių bei prieinamiausių būdų, padedančių atsikratyti diskomforto ir pašviesinti dantis net iki 8  tonų.

Mūsų klinikoje dantų balinimas atliekamas profesionalia ir itin saugia Philips ZOOM sistema, kurios pagalba:

  • Balinamas dentinas ir emalis, nepakeičiant danties struktūros, todėl dantys netampa jautrūs.

  • Balinimo metu naudojamo gelio sudėtyje yra kalcio jonų, kurie stiprina dantis, užpildo nedidelius dantų defektus ir dantų emalis tampa blizgesnis, lygesnis.

  • Naudojant Philips ZOOM sistemą dantys nekaista, todėl nepažeidžiamas nervinis danties audinys – pulpa.

  • Po šios procedūros neretai sumažėja dantų jautrumas.

  • Dantys pašviesėja net iki 8 atspalvių.


Prieš procedūrą burnos higienistė įvertina dantų būklę, spalvą, aptariami paciento lūkesčiai ir atsižvelgiant į juos ir individualią situaciją, nusakomas preliminarus balinimo rezultatas. Prieš dantų balinimą būtina atlikti profesionalią dantų higieną, kurios metu pašalinamos dantų kietosios ir minkštosios apnašos. Dantų balinimo metu dantys padengiami 1-2 mm storio sluoksnio balinimo geliu, kuris aktyvuojamas ultravioletine šviesa. Vienas ciklas trunka 15 minučių, po kurio gelis pašalinamas ir vėl užtepamas, taip kartojant 3-4 kartus. Balinimas trunka apie 2 val. priklausomai nuo dantų spalvos, konsultacijos laiko, pasiruošimo. Po procedūros, burnos higienistė įvertina gautą rezultatą ir duoda instrukcijas, kaip prižiūrėti dantis, kad baltesnė šypsena išliktų kuo ilgiau.

Atlikus profesionalų dantų balinimą klinikoje, rezultataui palaikyti rekomenduojama balinimą tęsti namuose, naudojant individualiai sukurtas dantų kapas.

Svarbu žinoti, jog dantų plombos, laminatės, vainikėliai ir negyvi dantys nebąla, todėl dantų restauraciją (laminačių dėjimą, estetinį plombavimą, dantų protezavimą) reikia atlikti po dantų balinimo procedūros.

Dantų balinimo procedūra neatliekama nėščioms, maitinančioms moterims ir pacientams iki 18 m. amžiaus.