Žmogaus veidas senėja pamažu: nusileidžia išoriniai akių kampučiai, pakrenta vokų oda, nusileidžia skruostai, lūpų kampučiai ir apatinio žandikaulio linija, atsipalaiduoja kaklas. Tokiu atveju tinkamiausia veido korekcija – pilna veido tempimo operacija, kurios metu pašalinamas odos perteklius, fiksuojami giliau esantys bei veido karkasą sudarantys audiniai ir veido oda patempiama. Jei veido patempimas atliktas gerai, žmogus turi atrodyti pailsėjęs, žvalesnis, o jo veidas, žinoma, lygesnis.

Operacijų tipai taip pat yra keli: tempimas siūlais, veido apatinės ar vidurinės dalies pakėlimas bei viso veido tempimo operacija. Minimali chirurginė invazija būna renkantis tempimą siūlais, kai pacientui atliekamas nedidelis 1.5–2 mm ilgio pjūvis, per kurį veriama adata su siūlu, turinčiu dantukus, kurie ir prilaiko audinius. Yra tirpūs ir netirpūs siūlai, tačiau ši procedūra nėra ilgalaikė, šiuolaikiniai siūlai išsilaiko iki trejų metų. Taip pat svarbu žinoti, kad esant dideliam odos pertekliui bei smarkiam odos atsipalaidavimui – veido patempimas siūlais yra nepatartinas.

Kaip atliekama veido patempimo operacija?


Randeliai lieka ten, kur yra atlikti pjūviai. Operacijos metu plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai pjūvius stengiasi atlikti tose vietose, kuriose jie būtų uždengti ar sutaptų su natūralia raukšle. Iš pradžių jie būna raudoni, bet per 1–1.5 metų išbąla. Po veido tempimo operacijos keletą savaičių lieka mėlynės, veidas patinsta. Patinimas atslūgsta per mėnesį laiko. Galutinis rezultatas pasimato po 6–12 mėnesių.

Pooperacinis periodas ir gijimas  • Po operacijos rekomenduojame nešlapinti žaizdų apie 4 dienas;

  • 1–1.5 mėnesio laiko reikėtų vengti didelio fizinio krūvio, karščio;

  • Saulės ar soliarumo reikėtų vengti nuo 6 mėnesių iki 1.5 metų, t. y. tol kol randai neišbąla.


Operacijos rizika


Komplikacijos yra retos, tačiau gali pasitaikyti. Tai gali būti pūliavimas, kraujavimas, žaizdos atsivėrimas, retais atvejais – pastebima veido asimetrija. Jei pacientas rūko, turi kraujotakos sutrikimų, gali žūti dalis odos. Jei operacijos metu patempiamas nervas, laikinai gali būti nejautri ir nejudri kažkuri veido dalis, tačiau, net ir taip nutikus, viskas atsistato per kelis mėnesius. Veido tempimo operacijos pavojingumo ir galimų komplikacijų lygis yra toks pats kaip ir bet kurios kitos operacijos.

Dažniausiai, jei oda nepertempiama, nervai nepažeidžiami, veido mimikų raiška nesutrinka. Jei operacijos metu pažeidžiami nervai, atsiranda rizika, kad sutriks ir mimika. Tokiais atvejais taikoma fizioterapija, kraujotaką ir nervų atsistatymą skatinančios priemonės. Dažniausiai tereikia laiko, kad atsistatytų sutrikusi mimikų raiška. Teoriškai, tokios komplikacijos yra galimos, tačiau praktikoje tai pasitaiko labai retai.

Mūsų klinikos klientams suteikiama galimybę už plastines operacijas atsiskaityti išsimokėtinai ir be pabrangimo. Daugiau informacijos: +37062688838.