Pilvo raumenų diastazė – negailestinga diagnozė, kurią dažnai išgirsta moterys susilaukusios naujagimių. Šiuolaikinė medicina gali sugrąžinti joms pasitikėjimą savo kūno linijomis ir siūlo itin pažangius gydymo būdus. Vienas tokių – endoskopinė pilvo diastazės korekcija SCOLA metodu išsiskyrusiems pilvo raumenims koreguoti.

 

Pilvo raumenų diastazė. Kaip pasitikrinti?


Pilvo raumenų diastazė – tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas, suardantis pilvo sienos vientisumą. Nėštumo metu pilvo raumenų išsiskyrimas laikomas normaliu reiškiniu, ypatingai paskutinį nėštumo trimestrą, augant vaisiui, didėjant placentai ir tempiantis pilvo raumenims. Diastazės atveju kairės ir dešinės pusės raumenys atsiskiria viduryje ties baltąja pilvo linija.

Dažniausiai itin ryškus pilvo raumenų prasiskyrimas matomas plika akimi – pilvukas būna šiek tiek pakaręs, išsipučia pavalgius ar atsigėrus vandens, o kartais atrodo taip, kaip nėštumo metu. Deja, dažniausiai sportas ir dietos taip pat nepadeda. Moterims diastazė ilgainiui sukelia ir sveikatos problemų – ima skaudėti nugarą, atsiranda išvaržų, silpnėja dubens dugnas, nelaikomas šlapimas, suprastėja lytinis gyvenimas.

Vis dėlto tikslią diagnozę gali nustatyti tik gydytojas. Pilvo raumenų patikrą rekomenduojama atlikti po gimdymo praėjus maždaug 6 mėn. Tada moters gimda jau būna visiškai išsivaliusi, atsistačiusi ir beveik pasiekusi įprastą dydį. Svarbu žinoti, jog kuo anksčiau pradėsite gydymą, tuo efektyvesnių ir greitesnių rezultatų galite tikėtis.

 

Kam gali būti atliekama pilvo sienos plastika?


Pilvo sienos plastika gali būti atliekama pacientams, kuriems nustatyta diastazė ir/ar pilvo sienos išvarža (dažniausiai po nėštumo), tačiau nėra ar yra nepakankamas odos perteklius tradicinei abdominoplastikai.

Gana didelė besilaukančių ar pagimdžiusių moterų dalis turi prasiskyrusius pilvo raumenis ir 33 – 60% gimdžiusių moterų diastazė išlieka nuolat. Dažniausiai ji išsivysto smulkioms moterims, esant itin dideliam vaisiui arba laukiantis dvynukų, po antrojo ir trečiojo nėštumo, tai pat moterims su silpnesniu pilvo presu ar atlikus cezario pjūvio operaciją.

 

Kaip atliekama pilvo plastika po gimdymo SCOLA metodu?


SCOLA (Subcutaneous Onlay Laparoscopic Approach) yra vienas naujausių ir veiksmingiausių metodų, atliekant endoskopinę pilvo diastazės korekciją. Šios metodikos privalumai lyginant su kitomis plastinėmis pilvo operacijomis yra mažesnė komplikacijų rizika ir, svarbiausia, puikus estetinis rezultatas dėl itin mažo pjūvio ir minimalių invazinių procedūrų.

Operacija atliekama bendrinėje nejautroje, endoskopiškai, su ultragarsiniu skalpeliu per tris mažus pjūvelius apatinėje pilvo dalyje. Jei yra Cezario pjūvio randas, naujų randų nelieka (didžiausias pjūvis iki 2-3 cm). Endoskopiškai atidalinamas poodinis riebalinis audinys nuo tiesiojo pilvo raumens aponeurozės – jungiamojo audinio. Esant išvaržai susiuvamas aponeurozės defektas, atliekama diastazės inversija (suartinami išsiskyrę raumenys) ir esant reikalui atliekama plastika tinkleliu.

Pilvo sienos plastika derinama su kitomis plastinėmis operacijomis. Atlikus endoskopinę pilvo diastazės korekciją SCOLA metodu ir pilvui sugijus, apie pusei pacientų po ne mažiau kaip 6 mėnesių papildomai atliekama lazerinė lipolizė arba lazerinis odos patempimas, kurių metu sukeliamas odos susitraukimas ir suformuojamas dailus ir plokščias pilvukas.

 

Pooperacinis periodas ir gijimas


Atlikus operaciją jau kitą rytą pacientai gali būti išrašomi į namus.
Po operacijos apie mėnesį rekomenduojama vengti fizinio krūvio ir taikyti kompresiją pilvo srityje.
Po 6 mėnesių, norint dar geresnio efekto, gali būti atliekamos papildomos operacijos.

Mūsų klinikos klientams suteikiame galimybę už plastines operacijas atsiskaityti išsimokėtinai ir be pabrangimo. Daugiau informacijos: +37062688838.