Pirminis kelio sąnario keitimas (endoprotezavimas) – operacija, kurios metu susidėvėję sąnariniai paviršiai yra pašalinami ir jų vietoje implantuojami mechaniniai implantai – dirbtinas sąnarys. Paprastai kelio sąnario endoprotezą sudaro trys dalys: šlaunikaulinė ir blauzdikaulinė dalys-komponentai ir tarp jų implantuojamas ypač didelio molekulinio svorio polietileno intarpas, imituojantis sąnarinę kremzlę ir leidžiantis atlikti judesius.

Kelio sąnario endoprotezavimo metu implantai prie kaulo dažniausiai yra fiksuojami cementu, ir gali būti įvairių tipų. Naudojamo implanto tipą parenka operuojantis gydytojas ortopedas traumatologas, atsižvelgiant į individualius pacientų anatominius parametrus - kaulo kokybę, osteoporozės laipsnį ir paciento aktyvumo lygį. Kelio sąnario keitimas padeda visiškai atkurti judrumą, atsikratyti skausmo ir pagerina gyvenimo kokybę.

Kelio sąnario keitimo pooperacinis laikotarpis:

  • Po endoprotezavimo operacijos, taikant “Greito sveikimo programą” , pacientas lieka gydymo įstaigoje dvi dienas;

  • Gulėjimo stacionare metu yra pradedama taikyti pirminė reabilitacija;

  • Gulėjimo stacionare metu yra aktyviai taikoma „Skausmo mažinimo“ programa;

  • Antrinė reabilitacija tęsiama Fizinės medicinos ir reabilitacijos klinikoje, kur pacientai toliau tęsia aktyvią individualią ir grupinę reabilitaciją. Rekomenduojama minimali antrinės reabilitacijos trukmė – dešimt dienų;

  • Grįžus namo, esant poreikiui, pacientui skiriami skausmą mažinantys vaistai, skatinamas saugus judėjimas, kurį užtikrinti padeda pagal kineziterapeuto rekomendacijas adaptuota namų aplinka ir saugaus judėjimo rekomendacijos;

  • Visiškas sąnario funkcijos atsistatymas yra individualus procesas, priklausantis nuo paciento amžiaus, aktyvumo, gydyto sąnario deformacijos ir kitų svarbių kriterijų, todėl gijimo laikotarpis (standartiškai) gali varijuoti nuo 2 mėnesių iki 1 metų.


 

Taip pat atliekame ir klubo sąnario keitimo operaciją, siūlome greito sveikimo programą bei revizines operacijas.