Plastinė chirurgija

Riebalų nusiurbimo operacija – kaip išsirinkti tinkamiausią?

2022-06-29
Nepageidaujamų riebalų savo kūne gali rasti daugelis, o ir priežasčių riebaliniam audiniui formuotis būna įvairių. Moterims dažnai jų atsiranda po nėštumo, neretai tai – sėdimo darbo padarinys, o pastaruoju metu ir karantino ribojimai nemažai prisidėjo prie sėslesnio gyvenimo būdo bei su juo besikaupiančių papildomų kilogramų. Nors sportas ir sveika gyvensena yra esminiai elementai, siekiant išsaugoti dailias kūno linijas bei jaunystę, būna, jog net ir besilaikant subalansuotos mitybos ir kasdien minant sporto salės slenkstį nepavyksta atsikratyti perteklinių riebalų probleminėse vietose. Tai gali lemti genetika, figūros ypatumai bei kitos priežastys. Tokiais atvejais efektyviausias metodas, padėsiantis pasiekti norimų rezultatų – riebalų nusiurbimo operacija.

Nuolat tobulinami metodai

Riebalų nusiurbimo procedūros žinomos jau daugiau nei šimtmetį. Žinoma, pirmieji bandymai buvo toli gražu ne tokie sėkmingi ir saugūs kaip šiandien. Riebalų nusiurbimo operacijos (dar žinomos, kaip chirurginė liposakcija) itin patobulėjo ir išpopuliarėjo maždaug devintajame dešimtmetyje. Nuo to laiko atsirado ir naujų technologijų bei mažiau invazinių alternatyvų. Šiuo metu „Fi Clinica“ yra vienintelė klinika Lietuvoje, galinti pasiūlyti net trijų tipų riebalų šalinimo procedūras – liposakciją, riebalų šalinimą lazeriu – lazerinę lipolizę bei nusiurbimą pažangiu „Euromi Lipomatic“ aparatu. Tačiau kaip nepasiklysti ir išsirinkti sau labiausiai tinkamą metodą? Apžvelkime kiekvieną jų iš arčiau.

Liposakcija – klasikinis riebalų šalinimas


Liposakcija yra bene geriausiai žinoma ir itin populiari kosmetinė operacija visame pasaulyje. Ši saugi chirurginė procedūra efektyviai sumažina riebalų kiekį ir padailina kūno linijas. Naudojant kiuretes (metalinius vamzdelius), riebalai gali būti lokaliai nusiurbiami nuo šlaunų, pilvo bei juosmens, klubų, sėdmenų, rankų, nugaros, blauzdų ir kitų kūno vietų. Tai nėra procedūra skirta svorio mažinimui, o tik linijų padailinimui. Šiuo būdu pašalintos riebalų ląstelės tose pačiose vietose nebesikaupia, o priaugus svorio riebalai tolygiai pasiskirsto visame kūne.

Operacija paprastai atliekama pritaikant bendrinę nejautrą, o galutiniai rezultatai matomi po 6–8 savaičių. Nors tai – chirurginis metodas, randelių beveik nesimato, nes jie būna mažai pastebimose kūno vietose. Tiesa, po operacijos kurį laiką reikėtų vengti fizinio aktyvumo bei 6–8 savaites dėvėti kompresinę aprangą, siekiant užtikrinti maksimalius rezultatus. Šis riebalų šalinimas netinka žmonėms, kurių KMI viršija 27.

Lazerinė lipolizė – idealus pasirinkimas mažesniems kūno plotams

Nors liposakcija itin efektyviai pašalina kūno riebalus nuo pilvo, šlaunų ir kitų didesnių plotų, lazerinė lipolizė bus tinkamesnis pasirinkimas, esant mažesniam poodiniui riebalų sluoksniui ir siekiant daugiau tikslumo. Tai ypač tinkama procedūra šalinti riebalus pasmakrės, kaklo, kelių zonose.

Kaip ir liposakcija, taip ir lazerinė lipolizė nėra svorio mažinimo procedūra, o jos atlikimas galimas jei KMI neviršija 33. Taip pat lazerinė riebalų nusiurbimo operacija gali puikiai papildyti klasikinę liposakciją, norint dar labiau patobulinti linijas.

Lazerinė lipolizė pasižymi ypač dideliu efektyvumu tose vietose, kuriose kiti riebalų nusiurbimo metodai nebūna tokie veiksmingi. Po procedūros nelieka randų, o postoperacinis laikotarpis – paprastesnis ir trumpesnis. Dažnai nereikalinga bendrinė nejautra, pacientas nepraranda darbingumo, o kompresinė terapija tetrunka nuo 3 dienų iki savaitės. Pacientas jau tą pačią dieną po operacijos gali keliauti namo.

Lipoplastika su „Euromi Lipomatic“ – revoliucija grožio chirurgijoje

Lipoplastika „Euromi Lipomatic“ aparatu naikina riebalus kūne įvedant vibruojančią kaniulę, dėl kurios riebalinis audinys saugiai atskiriamas nuo jungiamojo, apsaugant ląsteles nuo pažaidos. Tai vienas pažangiausių metodų, po kurio nusiurbti riebalai gali būti sėkmingai panaudojami persodinimui ir taip dar efektyviau padėti siekti norimų kūno linijų.

Tai greita ir neskausminga procedūra, šalinanti riebalus nuo įprastų kūno vietų –  šlaunų, pilvo, nugaros, kaklo. Lipoplastika su „Euromi Lipomatic“ taip pat itin tinka krūtinės mažinimui, kūno liftingui ar pilvo plastikai. Šis metodas tampa ganėtinai populiarus ir tarp vyrų, ypač gydant išvešėjusias pieno liaukas.

Ši operacija reikalauja daug trumpesnio laiko atsigavimui nei įprasta riebalų nusiurbimo operacija. Šis būdas – vienas saugiausių pasirinkimų dabartinėje pasiūloje, o po tokios procedūros jau kitą dieną galima vykti namo. Gijimas bus greitesnis ir sklandesnis, ant kūno paliekama mažiau matomų kraujosruvų, tačiau vis tiek rekomenduojama vengti aktyvios fizinės veikos bei nešioti kompresinę aprangą bent mėnesį.

Taigi, ką rinktis?

Nėra vieno metodo, kuris vienodai tiktų visiems. Tinkamiausia procedūra priklauso nuo paciento lūkesčių bei norimo pasiekti rezultato. Jei siekiama pašalinti riebalus nuo didelių kūno plotų – liposakcija bus efektyvi ir palyginti nebrangi priemonė, tačiau reikės pasiruošti ir ilgesniam atsigavimo procesui. Norint trumpesnio gijimo laikotarpio, mažiau skausmo, o galbūt ir riebalų persodinimo kitose vietose, reikėtų atkreipti dėmesį į „Euromi Lipomatic“ lipoplastiką. Siekiant tobulinti mažesnes sritis, lazerinė lipolizė, ko gero, bus optimaliausias pasirinkimas. Visi šie metodai turi savo specifinių privalumų, tačiau tinkamiausią metodą visuomet geriausiai padės išsirinkti mūsų klinikos specialistai, atsižvelgdami į jūsų norus bei sveikatos būklę.

Dalintis:
Fi Clinica

Registruokis konsultacijai arba susisiek