Plastinė chirurgija

Krūtų didinimas prieš ir po operacijos – ką svarbu žinoti

2022-06-29
Dar tik svajojant ar pagaliau pasiryžus turėti išsvajotą krūtinę, vienas po kito ima kilti įvairiausi klausimai, pradedant konsultacija su plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju, baigiant pooperacine priežiūra. Nors internetinės svetainės bei forumai lūžte lūžta nuo galybės skirtingų nuomonių bei gandų, patikimų atsakymų, pasirodo, nėra taip jau ir lengva gauti – dažnai tenka paplušėti stengiantis atsirinkti kas tiesa, o kas tik pramanai. Taigi, krūtų didinimas prieš ir po operacijos – ką naudinga žinoti?

Į dažniausiai užduodamus klausimus apie krūtų didinimą atsako plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Domantas Rainys.

Kaip vyksta konsultacija dėl krūtų didinimo?

Konsultacija pradedama nuoširdžiu pokalbiu – atvirai pasikalbame apie tai, kas neramina, kokios priežastys veda operacijos link, kokie pacientės norai bei lūkesčiai. Tuomet labai svarbus žingsnis – paciento sveikatos būklės aptarimas, pirminė apžiūra ir matavimai, kurių dėka galima parinti geriausiai tinkančius implantus bei jų dydį ir galimus chirurginius metodus. Pacientės turi galimybę ir pasimatuoti „būsimą krūtinę“ – į liemenėlę dedant skirtingo dydžio specialius implantus ir žiūrint, koks dydis labiausiai tinka ir džiugina. Pastaruoju metu vis labiau populiarėja ir kompiuterinės 3D simuliacijos, kurių dėka moterys turi galimybę įvertinti tikėtiną savo krūtų išvaizdą po operacijos.

Kaip išsirinkti implantus?

Krūtų implantai gali būti įvairaus svorio, tūrio ir skirtingų formų, o parenkami atsižvelgiant į krūtinės parametrus ir pacientės norus. Pakankamai paplitęs stereotipas, kad apskritos formos implantai suteikia krūtinei daugiau pilnumo krūtinės viršutinėje dalyje, kai tuo tarpu lašo formos („anatominiai“) labiau atkartoja natūralias krūtinės formas. Vis dėlto toks klasifikavimas būtų pernelyg primityvus ar net klaidingas. Tinkamai parinkti implantai turėtų suteikti daugiau tūrio ir ją paryškinti, o ne bandyti pakeisti formas ir proporcijas. Todėl individuali priešoperacinė konsultacija, apžiūra ir priešoperacinis planavimas tampa kritiškai svabūs siekiant geriausio rezultato.

Kokie yra esminiai implantų skirtumai?

Implantai, visų pirma, skiriasi dydžiu bei forma. Taip pat labai svarbus implanto parametras yra storis arba projekcija, t.y. kiek implantas išstumia krūtinę į priekį. Pastaruoju metu karštai diskutuojama implanto paviršiaus struktūros tema, ne mažiau svarbios ir implantą užpildančio silikono savybės, nuo kurių priklausys ne tik implanto, bet ir krūtinės standumas bei svoris. Labai norėčiau paraginti moteris nepabijoti ir plačiau aptarti šiuos svarbius veiksnius konsultacijos metu – juk nuo to priklauso kaip organizmui pavyks susigyventi su krūtų implantais.

Kur bus daromas pjūvis?

Pjūvio vieta parenkama atsižvelgiant į pacientės kūno sudėjimo ypatumus ir pageidavimus – po krūtimis arba po spenelių areolėmis. Bėgant laikui ir tinkamai laikantis pooperacinių nurodymų, randeliai po truputį išbals ir bus mažai pastebimi. Be to, rekomenduojama naudoti randą modifikuojančias priemones, pavyzdžiui, silikono pagrindo tepalą ar pleistrą, kurios paspartina rando brendimą – suminkština, išlygina, sumažina randą.

Ar bus po operacijos galima maitinti krūtimi?

Jei atliekamas įprastas krūtų didinimas, be pakėlimo, įprastais atvejais maitinti krūtimi bus galima, kadangi implantai dedami po krūtų liaukiniu audiniu, nepažeidžiant pieno latakėlių, todėl maitinimas krūtimi nebus komplikuotas.

Ar privaloma mesti rūkyti prieš operaciją?

Rekomenduojama nerūkyti bent 2 savaites iki operacijos ir mažiausiai 2-3 savaites po operacijos, kadangi dūmuose esančios medžiagos apsunkina gijimo procesą, žaizdos gyja lėčiau, didėja komplikacijų tikimybė. Tai galioja ir visoms elektroninėms cigaretėms.

Kada galima grįžti į įprastą gyvenimo ritmą?

Po krūtų didinimo į įprastą gyvenimo ritmą grįžtama ganėtinai greitai, tačiau labai svarbu laikytis pooperacinių nurodymų. Ypatingai svarbu pirmą mėnesį pasisaugoti – pirmas savaites nekilnoti rankų ir svorių, mėnesį nemiegoti ant pilvo, 6-8 savaites dėvėti specialią kompresinę liemenėlę, 2-3 mėnesius vengti didesnio fizinio krūvio bei sporto, apie 2 mėnesius nesilankyti pirtyse, nesimaudyti vonioje. Gijimą paspartina limfodrenažiniai masažai.

Dalintis:
Fi Clinica

Registruokis konsultacijai arba susisiek