Dermatologija

Kaip vyksta lazerinė epiliacija?

2022-06-29
Yra daugybė būdų pašalinti nepageidaujamus odos plaukelius, tačiau kuris būdas geriausias? Daugelis merginų gali papasakoti šimtus priežasčių, kodėl vienas ar kitas metodas yra geresnis – juk niekas geriau to nepadarys, kaip žmogus, kuris savo gyvenimą planuojasi pagal plaukelių šalinimo tvarkaraštį.

Ir nors plaukų skutimasis, depiliacija vašku, cukrumi ar epiliatoriaus naudojimas yra prieinamiausios priemonės, tačiau norinčios ilgalaikio rezultato, dažniausiai ryžtamasi lazerinei epiliacijai.

Kas yra lazerinė epiliacija?

Lazerinė epiliacija yra procedūra, kurios metu nepageidaujamiems plaukams pašalinti naudojamas koncentruotas šviesos spindulys - lazeris.

Plaukų šalinimo metu lazeris skleidžia šviesą, kurią sugeria plauko pigmentas, vadinamas melaninu. Šviesos energija paverčiama šiluma, kuri pažeidžia vamzdelio formos maišelius odoje (plaukų folikulus), iš kurių auga plaukai. Ši žala stabdo arba sulėtina būsimą plaukų augimą.

Nors plaukų šalinimas lazeriu efektyviai atitolina plaukų augimą ilgesniam laikui, paprastai tai nepadeda pašalinti plaukų visam laikui. Tam, kad būtų galima pastebėti rezultatą, pradžioje prireiks kelių procedūrų, vėliau taip pat prireiks palaikančiųjų procedūrų kartą ar kelis kartus per metus.

Lazerinė epiliacija yra efektyviausia žmonėms, turintiems šviesią odą ir tamsius plaukus, tačiau procedūra gali būti sėkminga ir kitiems odos tipams.

Kam tinka epiliacija lazeriu?


Plaukų šalinimas lazeriu naudojamas nepageidaujamiems plaukams sumažinti. Dažniausiai plaukeliai šalinami nuo kojų, pažastų, viršutinės lūpos, smakro bei bikini linijos. Tačiau iš tikro nėra apribojimo, kokiose kūno vietose galima naudoti lazerį. Griežtai negalima tik ant akies voko ir aplink akis. Taip pat negalima epiliacija lazeriu ant odos su tatuiruotėmis.

Kaip jau minėjome, plaukų spalva ir odos tipas turi įtakos plaukų epiliacijos lazeriu sėkmei. Pagrindinis principas yra tas, kad plaukų pigmentas, bet ne odos pigmentas, turėtų sugerti šviesą. Lazeris turėtų pažeisti tik plauko svogūnėlį, tuo pačiu išvengdamas odos pažeidimo. Todėl kontrastas tarp plaukų ir odos spalvos - tamsūs plaukai ir šviesi oda - duoda geriausius lazerinės epiliacijos rezultatus.

Kaip pasiruošti lazerinei epiliacijai?

Jei planuojate atlikti plaukų šalinimą lazeriu, šešias savaites prieš procedūrą turėtumėte apriboti plaukelių pešiojimą bei depiliaciją. Taip yra todėl, kad lazeris nukreipia energiją į plaukų šaknis, kurios laikinai pašalinamos pešiojant ar depiliuojant odą.

Taip pat turėtumėte vengti saulės poveikio šešias savaites prieš ir po lazerinės procedūros. Saulės poveikis sumažina plaukų šalinimo lazeriu efektyvumą ir padidina komplikacijų tikimybę po procedūros.

Kaip vyksta procedūra?

Prieš užsiregistruojant plaukelių šalinimui lazeriu, jums bus pateikta svarbi informacija, kaip pasiruošti ir ką padaryti (arba ko nedaryti) prieš procedūrą bei kaip atrodys pati lazerinė epiliacija.

Lazerinei epiliacijai naudojama įranga yra sureguliuojama pagal jūsų plaukų, taip pat odos spalvą, storį ir epiliuojamą kūno odos vietą. Tuomet specialistas pabandys lazerinę epiliaciją nedideliame odos plote bei keletą minučių stebės tą vietą, kad įsitikintų, jog buvo naudojami geriausi lazerio nustatymai, taip pat svarbu įsitikinti, jog nėra akivaizdžių neigiamų odos reakcijų.

Kai lazerinės epiliacijos procedūra bus baigta, jums gali būti užtepami priešuždegiminiai kremai ar losjonai arba uždedamas ledo kompresas, kad būtų sumažintas diskomfortas po procedūros. Kitą lazerinės epiliacijos procedūrą galite planuoti po 4-6 savaičių. Procedūros paprastai kartojamos, kol plaukelių augimas sustoja. Gali prireikti kelių procedūrų kas kelias savaites, vėliau - palaikančių kas kelis mėnesius.

Dalintis:
Fi Clinica

Registruokis konsultacijai arba susisiek