Dermatologija

Kaip prižiūrėti odą šaltuoju metų laikotarpiu?

2022-06-29
Šaltasis metų laikotarpis – nemažas stresas mūsų odai. Vos paspaudus pirmajam šaltukui imame pastebėti odos pokyčius – oda išsausėja, ima pleiskanoti, praranda natūralų skaistumą, papilkėja. Gera žinia, jog lengvai galime padėti savo odai iškęsti žiemos iššūkį – tereikia tinkamos priežiūros bei reguliaraus puoselėjimo, ir jūsų oda išliks sveika bei graži, net ir užklupus šalčiams!

Apie tai, kaip prižiūrėti odą šaltuoju metų laikotarpiu papasakos gydytoja dermatovenerologė Ilona Sakalauskienė.

Kodėl šaltasis metų laikas kelia stresą mūsų odai?


Žiemą didžiausi gražios ir sveikos odos priešai yra žema oro temperatūra lauke, sausas oras šildomose patalpose, staigus temperatūrų pokytis iš patalpos patenkant į lauką ir atvirkščiai, žvarbus vėjas. Visų šių faktorių veikiama oda verčiama atiduoti daugiau vandens ir riebalų, todėl ir imame pastebėti ne tik estetinius pokyčius, tokius kaip odos šerpetojimas, sausėjimas, papilkėjimas, bet ir ankstyvo senėjimo požymius – raukšlių pagilėjimas ir naujų raukšlelių susidarymas, odos stangrumo ir elastingumo mažėjimas.

Sakote, jog odą drėkinti reikia ir žiemą?


Be abejonės. Odos drėkinimas yra gyvybiškai svarbus procesas visų tipų odai, visais metų laikais. Tiesa, odos priežiūrai žiemą geriau naudoti ne gelinės konsistencijos, o tirštesnius kremus. Jeigu už lango minusinė temperatūra, planuojama ilgą laiką praleisti lauke, reikėtų 20 minučių prieš išėjimą iš namų papildomai ant drėkiklio tepti apsauginius kremus su lipidais. Nakčiai pakanka lengvesnio drėkinančio kremo, tokio, kokį naudojame vasarą. Nepakankamai drėkinant oda išsausėja, ją gali pradėti niežėti, o besikasant atsirasti įtrūkimų bei žaizdelių – taip susikuria palanki terpė kilti ir plisti odos infekcijoms.

Kaip padėti odai neprarasti drėgmės?

Tam, kad oda išlaikytų drėgmę, reikalinga mūsų pagalba – papildomas drėkinimas. Odą drėkinti galima įvairiais drėkinančiaisias kremais, losjonais bei serumais – svarbu, jog jie būtų kuo geresnės sudėties, t.y. be galybės alergizuojančių, kvapniųjų medžiagų. Be to, svarbu drėkiklius tepti iškart po dušo ar veido prausimo, geriausia trijų minučių laikotarpyje, kuomet oda geriausiai pasisavima drėkinačias medžiagas. Papildomai odą drėkinti padeda ir oro drėkintuvas. Taip pat nederėtų pamiršti ir odos drėkinimo iš vidaus – reikėtų vartoti pakankamai skysčių.

Jei įprastų priemonių nepakanka, ar yra kitų odos drėkinimo pagalbininkų?

Išsausėjusi, dehidratuota oda gali būti atgaivima įvairiomis injekcinėmis bei kosmetologinėmis  procedūromis. Kosmetologinių procedūrų ir drėkinamųjų kremų poveikis yra trumpesnis, tuo tarpu injekcinių procedūrų, tokių kaip mezoterapija, biorevitalizacija ar redermalizacija poveikis yra ilgalaikis, kadangi preparatai giliai įsiskverbia į odą, ją ne tik drėkina ir maitina iš vidaus, bet ir paskatina organizme vykstančius atsinaujinimo procesus, tad oda įgauna elastingumo, išlyginamos smulkios raukšlelės, oda atgauna natūralų švytėjimą.

Kaip išsirinkti tinkamiausią procedūrą?

Reikėtų atsižvelgti į odos būklę ir poreikį. Jei reikalingas vien drėkinimas, labai tinkanti procedūra yra biorevitalizacija, dar kitaip žinoma kaip gilus odos drėkinimas – viena populiariausių šaltojo sezono metu. Procedūros metu į odą suleidžiama hialurono rūgštis, kuri veikia odą iš vidaus drėkindama ir tonizuodama ją, taip sustangrindama odą, padidindama jos elastingumą, be to, procedūros dėka pranyksta smulkios raukšlelės, oda tampa pastebimai lygesnė.

Jei yra poreikis ne tik drėkinti, bet ir pamaitinti, atgaivinti odą, į pagalbą reikėtų pasitelkti mezoterapiją, kurios metu į odą suleidžiama ne tik hialurono rūgštis, bet vitaminai, aminorūgštys, mikroelementai.

Jei odai reikalingas atgaivinimas, atnaujinimas, tam labai tinka plazmoliftingas – natūralus veido odos atjauninimas, dar kitaip vadinama trombocitais praturtintos plazmos procedūra, kurios veiklioji medžiaga yra iš paties paciento paimtas kraujas. Iš jo specialiu prietaisu išskiriamas kraujo kūnelių koncentratas su trombocitais ir augimo faktoriais, kuris, suleistas į odą, padeda jai atsinaujinti, paskatina baltymo kolageno, atsakingo už odos stangrumo bei elastingumą, gamybą, pagerina bendrą veido odos būklę.

Jei vis tiek sunku išsirinkti procedūrą ar jums kyla abejonių, kaip prižiūrėti odą, užsiregistruokite konsultacijai su gydytoju dermatovenerologu, kuris ne tik įvertins jūsų odos būklę, bet ir paskirs labiausiai jums tinkančią ir reikalingą procedūrą.

Dalintis:
Fi Clinica

Registruokis konsultacijai arba susisiek