Riebalų persodinimas – procedūra, rekomenduojama pacientams, norintiems natūraliu būdų pakoreguoti kūno linijas, padidinti skruostų, lūpų tūrį, išlyginti gilesnes raukšles ar randelius.

Norint padailinti kūno kontūrą ar veidą riebalais, reikia turėti sukaupus riebalinio audinio ant kūno. Šios procedūros neįmanoma atlikti labai sportiškiems arba itin liekniems pacientams. Dažniausiai riebalai persodinimui imami nuo probleminių zonų, kuriose dažniausiai kaupiasi riebalai – juosmens ar pilvo srities, kartais – nuo šlaunų. Ši operacija, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojų teigimu, yra geriausias sprendimas pacientams, vienu šūviu norintiems nušauti du zuikius, nes operacijos metu pašalinamas riebalų perteklius nuo zonų, kur jo yra per daug, ir suleidžiamas ten, kur reikia apimties.


Kaip atliekama operacija?


Operacija atliekama taikant bendrąją nejautrą. Vietoje, kurioje bus atliekamas riebalų nusiurbimas, daromi 0,5 cm ilgio pjūviai. Dažniausiai riebalai persodinimui imami iš probleminių vietų, kuriose dažniausiai kaupiasi riebalai: juosmens, pilvo srities, kartais – šlaunų. Per pjūvį sušvirkščiama 5–8 ºC fiziologinio tirpalo – jis sumažina kraujavimą ir išskaido riebalines ląsteles. Vėliau įkišama metalinė kaniulė, kurios pagalba išsiurbiami riebalai, kuriuos specialiu metodu paruošus, suleidžiama į reikiamą sritį. Riebalų visada suleidžiama daugiau, kadangi iš jų prigyja tik apie 40 procentų – dalį persodintų ląstelių organizmas traktuoja kaip normalų riebalinį audinį, o neprigijusios riebalų ląstelės yra išskaidomos, išnešiojamos ir pašalinamos iš organizmo.

Pooperacinis periodas ir gijimas  • Kadangi po atliktos operacijos prigyja tik apie 40 % riebalų, todėl, norint pasiekti geriausią rezultatą, po kiek laiko gali tekti kartoti procedūrą;

  • Persodintų riebalų tūris taip pat priklauso nuo svorio pokyčių – numetus svorio, jų tūris sumažėja;

  • Vietų, kur persodinti riebalai, apie mėnesį negalima masažuoti;

  • Po operacijos 2-4 savaites rekomenduojama vengti fizinio krūvio ir sporto.


 

Mūsų klinikos klientams suteikiame galimybę už plastines operacijas atsiskaityti išsimokėtinai ir be pabrangimo. Daugiau informacijos rasite puslapyje plastinės operacijos išsimokėtinai.