Mommy Makeover operacija – tai operacijų junginys, kurį dažniausiai sudaro pilvo plastika ir krūtinės pakėlimas bei didinimas implantais, dažnai kartu kombinuojant ir riebalų nusiurbimą. Visos kūno korekcijos yra atliekamos kartu, vienos narkozės metu, taip sutaupant laiko ir pinigų, be to, išvengiama pakartotinos narkozės ir antro pooperacinio atsigavimo periodo.

Pagrindinis Mommy Makeover kombinuotos operacijos tikslas yra atkurti kūno formas, kurios buvo turimos iki gimdymo. Dažnais atvejais po nėštumo ar netekus daug svorio pilvo srityje atsiranda odos perteklius, dėl ištemptų pilvo raumenų susilpnėja pilvo siena ir atsiranda „atsikišęs pilvukas“, kurio atsikratyti nepadeda nei dietos, nei sportas, nukąra ir suplokštėja krūtys. Operacija taip pat atliekama numetus daug svorio ir atsiradus didelėms nukarusios odos sankaupoms bei pakitus kūno linijoms.

Kaip atliekama operacija?

Mommy Makeover operacija užtrunka apie 6 valandas ir, dažniausiai, susidedanti iš 2 dalių.


Pilvo plastika


Pirmoji kombinuotos operacijos dalis – pilvo plastika – tai chirurginė operacija, kurios paskirtis yra pakoreguoti deformuotą pilvo sieną – atsižvelgiant į deformacijos apimtį, atlikti visos arba dalies pilvo sienos plastiką.

Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą ir, priklausomai nuo apimties, trunka 2–4 valandas. Pjūvis daromas pilvo apačioje, ties gaktos plaukų augimo linija. Atliekant visos pilvo sienos plastiką, pjūvis tęsiasi nuo vieno iki kito klubakaulio. Jei problema yra tik prasiskyrę pilvo raumenys, pilvo odos pertekliaus nėra, o odos elastingumas išlikęs, galima atlikti dalies pilvo sienos plastiką.

Pilvo plastikos operacija dažnai derinama su riebalų nusiurbimu iš pilvo ir juosmens srities. Nusiurbtose vietose riebalų ląstelės neatauga. Jei paciento svoris didėtų, nauji riebalai tolygiai kauptųsi visame kūne. Poodinius riebalus rekomenduojama nusiurbti tik ten, kur jų perteklius deformuoja kūno kontūrą. Nusiurbiamų riebalų kiekis nėra didelis (nuo kelių šimtų mililitrų iki penkių litrų), tačiau to užtenka kūno formoms koreguoti.


Krūtų pakėlimas


Antroji kombinuotos operacijos dalis – kūtų pakėlimas, atliekama dėl bėgančio laiko sumažėjus odos stangrumui ir praradus jaunatvišką formą, krūtims nukarus po gimdymo ar atsikračius daug nereikalingo svorio. Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą ir paprastai trunka iki 3 valandų. Krūtų pakėlimas neretai atliekamas kartu su krūtų didinimu implantais, siekiant suteikti krūtinei geidžiamą formą. Atsižvelgiant į moters norus, odos elastingumą ir kitas chirurgines galimybes, parenkama operacijos atlikimo metodika ir krūtų implantai, kurie gali būti apskriti arba lašo formos („anatominiai“), taip pat, įvairaus tūrio bei svorio.

Operacijos metodika kiekvienai moteriai parenkama individualiai, atsižvelgiant į kūno parametrus – krūtų formą, pasmukimo laipsnį ir moters norus. Jei krūtys yra pasmukusios nedaug, jų formą galima pakoreguoti lašo formos („anatominiais“) implantais, darant pjūvį aplink spenelio areolę ir kartu pašalinant odos perteklių. Taip pat, atliekant operaciją šiek tiek pakinta spenelio vieta, yra padidinamas krūties tūris, o randas lieka tik aplink spenelį.

Jei krūtų pasmukimo laipsnis yra didesnis, reikia atlikti inkaro arba apverstos T formos pjūvį, kuris leidžia pašalinti didesnį odos ir krūties liaukos perteklių, esantį apatiniame krūties poliuje. Po operacijos randas lieka aplink areolę, vertikaliai žemyn nuo jos ir raukšlėje po krūtimi. Per operaciją yra pakeičiama spenelio ir areolės vieta pakeliant juos į viršų ir pašalinamas odos perteklius krūties apatinėje dalyje.


Pooperacinė priežiūra ir gijimas


Operacija galima tik esant tinkamam kūno masės indeksui (KMI mažiau nei 30);  • Po krūtų didinimo operacijos dvi paras pacientės praleidžia klinikoje;

  • Gijimo laikotarpis priklauso nuo operacijos sudėtingumo ir trunka mažaug 1-3 savaites;

  • Šiuo laikotarpiu yra tikimybė jausti nežymų skausmą, matyti patinimus, mėlynes;

  • Keletą dienų po operacijos yra sudėtinga užsiimti kasdienine veikla, tad namų ruošos darbus pooperaciniu laikotarpiu reikės palikti artimiesiems;

  • Gijimo laikotarpiu negalima kelti didelių svorių, intensyviai sportuoti, reikia vengti aktyvios fizinės veiklos;

  • Patinimai gali būti matomi iki šešių mėnesių, atskirais atvejais ir ilgiau. Po operacijos rekomenduojamas limfodrenažinių masažų kursas, kuris sumažina patinimą ir skatina greitesnį gijimą.


 

Mūsų klinikos klientams suteikiame galimybę už plastines operacijas atsiskaityti išsimokėtinai ir be pabrangimo. Daugiau informacijos: +37062688838.