Liposukcija arba riebalų nusiurbimas, yra viena populiariausių operacijų pasaulyje. Svarbu suprasti, jog riebalų nusiurbimas atliekamas ne svoriui mažinti, o padailinti kūno linijas. Daugumai žmonių riebalai kaupiasi probleminėse vietose: ant juosmens, pilvo, šlaunų, sėdmenų, žastų, skruostų ar pasmakrės, nuo kurių net ir sportuojantiems žmonėms sunku pašalinti lokalias riebalų sankaupas. Tokiais atvejais liposukcija padeda atsikratyti riebalų sankaupų ir pakoreguoti deformuotą kūno kontūrą. Vietose, nuo kurių nusiurbiami riebalai, riebalų ląstelės neatauga – jei pacientas priaugtų svorio, nauji riebalai tolygiai pasiskirstytų visame kūne.

 

Kaip atliekama operacija?


Liposukcija neatliekama žmonėms, kurių KMI didesnis nei 27. Kai KMI yra didesnis nei nurodyta norma, net ir nusiurbus maksimalų riebalinio audinio kiekį (4-5 litrus), nebus pasiektas norimas efektas, be to, didėja operacijos rizikos. Žmogaus kūne riebalinis audinys yra išsidėstęs dviem sluoksniais – paviršiniame ir giliajame. Riebalų nusiurbimo operacijos metu riebalai yra šalinami iš giliojo sluoksnio. Paviršinio sluoksnio riebalai yra neliečiami, kadangi šis sluoksnis kūnui suteikia lygų ir gražų paviršių.

Riebalų nusiurbimo operacija dažniausiai atliekama taikant bendrinę nejautrą, išskyrus mažų plotų liposukciją, kuriai pakanka vietinės nejautros.

Riebalams nusiurbti naudojami specialūs įvairių formų ir dydžių tuščiaviduriai nerūdijančio plieno vamzdeliai su viena ar keliomis siurbimo angomis (kiuretės). Jas sujungus su liposukciniu siurbliu, sukuriamas nuo 0,6 iki vienos atmosferos neigiamas slėgį ir per maždaug 1 cm dydžio pjūvius nelabai pastebimose kūno vietose, pavyzdžiui, odos raukšlėse arba ten, kur dengia apatiniai drabužiai, pašalinami riebalai.

 

Pooperacinis laikotarpis ir gijimas  • Vietose, nuo kurių šalinami riebalai, po operacijos matomos poodinės kraujosruvos, kurios išnyksta per 1-2 savaites;

  • Pooperaciniai randeliai yra mažai pastebimi, kadangi riebalai šalinami atlikus mažus, apie 1 cm dydžio pjūvelius, be to, randeliai bus paslėpti po odos rukšlėmis arba apatiniais drabužiais. Norint, kad randai būtų kuo mažiau matomi, ne mažiau kaip pusę metų juos reikia slėpti nuo tiesioginių saulės spindulių;

  • Po operacijos 6–8 savaites (kartais ir trumpiau, priklausomai nuo ploto, iš kurio buvo nusiurbti riebalai) reikia nešioti specialią kompresinę aprangą, kuri užkerta kelią skysčių kaupimuisi ir padeda greičiau susitraukti odai;

  • Po operacijos, norint pasiekti geriausią rezultatą, rekomenduojamas limfodrenažinio masažo kursas;

  • Kai kurie pacientai po operacijos jaučia sumušimo ar išsipūtimo jausmą, kuris dingsta per porą savaičių;

  • 2 savaites rekomenduojama vengti aktyvios fizinės veiklos ir sporto;

  • Galutinis liposukcijos rezultatas bus matomas praėjus 6-8 savaitėms po operacijos.


 

Mūsų klinikos klientams suteikiame galimybę už plastines operacijas atsiskaityti išsimokėtinai ir be pabrangimo. Daugiau informacijos:+37062688838.