Remiantis mokslinių tyrimų duomenimis, apie 10% moterų pasaulyje turi dalinai ar visiškai įtrauktus spenelius, kurie kelia ne tik psichologinį diskomfortą, bet gali būti ir sveikatos problemų šaltinis. Įtraukto spenelio plastika, spenelių korekcija atliekama

Įtraukti speneliai formuojasi dėl per trumpų pieno latakėlių ar spenelio iškilimą lemiančio palaikomojo audinio nepakankamumo ir yra įgimtas (genetika) arba įgytas (atsiradęs po traumos, infekcinių ar onkologinių krūtų lygų, komplikuoto maitinimo krūtimi) defektas.

Įtraukti speneliai apsunkina maitinimą krūtimi, dėl prastos areolių higienos kartojasi spenelių uždegimai, be to, dėl kankinančio nepasitenkinimo krūtų išvaizda gali vystytis psichologiniai kompleksai.

Yra trys spenelių įtraukimo laipsniai:


I laipsnis – švelniai spustelėjus areolę spenelis iškyla ir išlaiko formą. Esant pirmam spenelio įtraukimo laipsniui maitinimas krūtimi dažniausiai apsunkintas nebūna, todėl ši spenelio įsitraukimo forma yra labiau tik estetinė.

II laipsnis – spenelius ištraukti įmanoma, tačiau sunkiau, nei esant pirmam inversijos laipsniui. Be to, ištrauktas spenelis neišlaiko projekcijos ir turi polinkį įdubti. Esant antram spenelių įdubimo laipsniui, maitinimas krūtimi įmanomas, tačiau yra labiau apsunkintas dėl pažeistų pieno latakėlių.

III laipsnis – speneliai labai įtraukti, vienintelis būdas juos ištraukti – su plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo pagalba. Esant III-čio laipsnio spenelių įtraukimui, maitinimas krūtimi nėra galimas, spenelių zoną dažnai niežti, kyla infekcijos.

Įtrauktų spenelių gydymo būdą rekomenduoja gydytojas, konsultacijos metu įvertinęs atvejį. Gydymas priklauso nuo spenelio įtraukimo laipsnio.

Nustačius, jog reikalinga chirurginė įtraukto spenelio plastika,  ją atlikti galima krūtų didinimo implantais, krūtų pakėlimo metu arba atliekant tik įtraukto spenelio plastiką.


Kaip atliekama operacija?


Įtrauktų spenelių korekcija atliekama pagal pacientės pageidavimą, vietinėje arba bendrinėje nejautroje, ir trunka apie 30 minučių. Spenelio srityje atliekami nedideli, specialūs pjūviai ir suformuojama anatomiškai įprasta spenelio pozicija.

Pooperacinis laikotarpis  • Po operacijos rekomenduojama vengti didelio fizinio krūvio;

  • Tvarščiai turi būti perrišami kas 2-3 dienos;

  • Po dušu praustis galima praėjus 3 dienoms po operacijos;

  • Siūlus, jei operacija atlikta ne su tirpstančiais siūlais, reikia ištraukti po 10–14 dienų;

  • Yra rizika, jog po šios operacijos moteris negalės maitinti krūtimi bei atsiranda tikimybė spenelių jautrumo sutrikimui.


 

Mūsų klinikos klientams suteikiame galimybę už plastines operacijas atsiskaityti išsimokėtinai ir be pabrangimo. Daugiau informacijos: +37062688838.