Stringančio piršto liga (tenosinovitas) – tai piršto sausgyslės arba jos dangalų neinfekcinis (dažniausiai) uždegimas, pasireiškiantis pirštų lenkimo ir tiesimo sutrikimu – pirštas lankstant užstringa, gali girdėtis spragsėjimas, jaučiamas skausmas.

Jei jaučiate minėtus sindromus, nedelsiant kreipkitės į plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoją, kuris, atlikęs apžiūrą ir įvertinęs atvejį, paskirs tinkamiausią gydymo būdą.

Kai liga nėra pažengusi, jai gydyti gali būti taikomos konservatyvios gydymo priemonės. Jei jos neveiksmingos, vienintelė išeitis – operacija.

Kaip atliekama operacija?


Anulotomija – stringančio piršto operacija, kuri atliekama taikant vietinę infiltracinę (kai į audinius sušvirkščiama skausmą malšinančių vaistų tirpalo) arba laidinę nejautrą. Operacijos metu pašalinama kliūtis, trukdanti sausgyslei judėti ir sukelianti piršto strigimą.


Pooperacinis laikotarpis ir gijimas  • Po operacijos kas 2-3 dienas reikia perrišti žaizdas;

  • Siūlai išimimi po 14 dienų;

  • Lengvus plaštakos judesius atlikti galima praėjus 1-2 dienoms po operacijos, tačiau įprastai ir aktyviai judinti pirštą ir plaštaką galima tik po 2-3 savaičių, kuomet visiškai sugyja žaizdos;

  • Praėjus 2-3 savaitėms po operacijos reikalingos specialios mankštos;

  • Plaštakos funkcija visiškai atsistato po 4 savaičių.


 

Mūsų klinikos klientams suteikiame galimybę už plastines operacijas atsiskaityti išsimokėtinai ir be pabrangimo. Daugiau informacijos: +37062688838.