Riešo kanalo sindromas – liga, kurią sukelia pagrindinio riešo nervo spaudimas ir pasireiškianti skausmais riešo bei plaštakos srityse.

Riešo kanalo sindromą dažniausiai sukelia sunkus fizinis darbas, atliekami intensyvūs monotoniški plaštakos lenkimo judesiai, riešo traumos, dėl kurių riešas patinsta. Ilgainiui pradedama jausti deginimą, skausmą riešo ir plaštakos srityje. Nors riešo kanalo sindromas dažniausiai pasireiškia brandaus ir vyresnio amžiaus asmenims, vis dažniau juo suserga ir jauni, intensyviai kompiuteriu dirbantys, asmenys.

Vertėtų sunerimti, jei:

  • Juntate maudimą riešo, dilbio ar plaštakos srityse;

  • Juntate pirštų, išskyrus mažąjį, tirpimą, dilgčiojimą, nejautrumą, neretai ir deginimą;

  • Jei skausmas ir pirštų tirpimas nedingsta, ilgainiui tik stiprėja, plinta aukštyn bei ima trukdyti gyventi visavertį gyvenimą;

  • Dėl plaštakos ir riešo silpnumo darosi sunku nulaikyti daiktus, jie ima kristi iš rankų;

  • Darosi sudėtinga suimti smulkius daiktus, jais naudotis.


Ligos pradžioje simptomai nėra labai žymūs, tačiau ilgainiui ima stiprėti, o negydomi – kelti sunkumų atliekant kasdienes veiklas. Pajutus pirmuosius simptomus rekomenduojama iškart kreiptis į plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojus, kurie, atlikę išsamią apžiūrą, galėtų paskirti tinkamiausią gydymą.

Mūsų klinikos klientams suteikiame galimybę už plastines operacijas atsiskaityti išsimokėtinai ir be pabrangimo. Daugiau informacijos: +37062688838.