Sąnarių implantai pasižymi ilga tarnavimo trukme ir gerais išliekamumo rezultatais (remiantis sąnarių registrų duomenimis). Tačiau amžiniai pokyčiai ir ilgas implantavimo laikas sąlygoja implantų ar jų tam tikrų dalių susidėvėjimą. Todėl vis dažniau pacientams reikia atlikti pakartotinas kelio ir klubo sąnarių endoprotezavimo operacijas dėl atsirandančių skausmų, funkcijos sutrikimų, nestabilumo pojūčių ir atsirandančių kaulinių defektų, kurie sąlygojami susidėvėjusių implantų ar jų dalių.

Revizinės (pakartotinos) endoprotezavimo operacijos yra techniškai sudėtingesnės ir joms atlikti reikia specifinių implantų, kurie leidžia rekonstruoti kaulinius defektus ir užtikrinti sąnario stabilumą po operacijos. „Fi Clinica“ dirba didelę patirtį turintys ortopedai traumatologai, kurie atlieka >100 revizinių operacijų per metus,  o šioms operacijoms atlikti naudojami patys pažangiausi revizinių implantų komponentai pasaulyje.

Pooperacinis laikotarpis

  • Po endoprotezavimo operacijos, taikant „Greito sveikimo programą” , pacientas lieka gydymo įstaigoje dvi dienas;

  • Gulėjimo stacionare metu yra pradedama taikyti pirminė reabilitacija;

  • Gulėjimo stacionare metu yra aktyviai taikoma „Skausmo mažinimo“ programa;

  • Antrinė reabilitacija tęsiama Fizinės medicinos ir reabilitacijos klinikoje, kur pacientai toliau tęsia aktyvią individualią ir grupinę reabilitaciją. Rekomenduojama minimali antrinės reabilitacijos trukmė – dešimt dienų;

  • Grįžus namo, esant poreikiui, pacientui skiriami skausmą mažinantys vaistai, skatinamas saugus judėjimas, kurį užtikrinti padeda pagal kineziterapeuto rekomendacijas adaptuota namų aplinka ir saugaus judėjimo rekomendacijos;

  • Visiškas sąnario funkcijos atsistatymas yra individualus procesas, priklausantis nuo paciento amžiaus, aktyvumo, gydyto sąnario deformacijos ir kitų svarbių kriterijų, todėl gijimo laikotarpis (standartiškai) gali varijuoti nuo 2 mėnesių 1 metų.