„Greito sveikimo programa“ taikoma atliekant endoprotezavimo operacijas. 

Programa skirta maksimaliai sutrumpinti gulėjimo stacionare laiką ir per trumpiausią laiką sugrąžinti pacientui judėjimą be skausmo. Įrodyta, jog tokios programos taikymas efektyviai sumažina komplikacijų riziką ir greičiau sugrąžina operuoto sąnario funkciją. Šis rezultatas pasiekiamas įtraukiant ne tik gydytoją ortopedą traumatologą, tačiau ir kineziterapeutą, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją, esant poreikiui psichologą, dietologą ir nemažiau svarbu – Jūsų šeimos narius, kurių pagrindinė rolė – padėti ir motyvuoti Jus kaip pacientą.

„Greito sveikimo programa“ apima šiuos etapus:

  • Pasiruošimas operacijai. Šio etapo metu pacientas konsultuojasi nuotoliniu būdu naudojant telemedicinos platformą su operuojančiu gydytoju ortopedu traumatologu ir kineziterapeutu. Šių konsultacijų tikslas – suteikti visą reikalingą informaciją pacientui bei jo šeimos nariams apie planuojamą operaciją, nuskausminimą, planuojamus naudoti implantus, gulėjimo stacionare ir reabilitacijos skyriuje terminus. Šio etapo metu konsultuojantis su kineziterapeutu dar namuose prieš operaciją pacientas pradeda atlikti reabilitacijos pratimus, kurie sustiprina raumenis ir pagerina sąnario funkciją iki operacijos. Pasitelkiant vizualinę video-informacinę medžiagą yra mokomasi pratimų, kurie bus atliekami ir pooperaciniu laikotarpiu.

  • Operacija. Esant galimybei operacija atliekama minimalios invazijos būdu. Naudojami daliniai implantai, pakeičiantys tik pažeistą sąnario dalį. Šios priemonės leidžia pacientui greičiau pradėti aktyvų judėjimą.

  • Pooperacinis laikotarpis stacionare ir pirminė reabilitacija. Šio laikotarpio metu yra aktyviai taikoma skausmo prevencijos programa bei skatinama reabilitacija, siekiant kuo efektyviau sugrąžinti sąnario judrumą. Antrinė reabilitacija yra aktyvesnė lyginant su pirmuoju etapu. Jos metu siekiama kuo maksimaliau sugrąžinti sąnario judesius valdant skausmą. Terapija dažnai atliekama grupėse, siekiant didesnės motyvacijos.

  • Reabilitacija ir kasdienė veikla namuose. Siekiame, kad endoprotezavimas nesukeltų rūpesčių ir neliktų jokių apribojimų mėgstamai veiklai. Šiuo laikotarpiu skatiname pacientus būti aktyviais, tačiau taip pat norime atkreipti dėmesį į saugumą ir priežiūrą, todėl šiame etape labai svarbų vaidmenį atlieka šeimos nariai. Ortopedas traumatologas ir kineziterapeutas, esant poreikiui, gali suteikti nuotolinę konsultaciją.