Estetinis dantų plombavimas – žinių apie spalvas, simetriją, proporcijas, paviršiaus faktūrą, skaidrumą ir naujausių plombavimo medžiagų pritaikymo menas. Ši procedūra suteikia galimybę ne tik sukurti tobulai lygią bei gražią šypseną, bet ir atkurti dantų funkciją. Estetinio plombavimo dėka galima koreguoti ne tik menkus, bet ir didelius trūkumus ir visiškai pakeisti žmogaus šypseną.

Esant nedideliems defektams estetinis plombavimas yra greitas (užtenka vos vieno vizito pas gydytoją odontologą), neskausmingas, dantų audinius tausojantis metodas. Jo metu, saugant išlikusius sveikus danties audinius, plombinėmis medžiagomis tiesiogiai atstatomi pažeisti dantų audiniai, forma, spalvinės savybės, paviršiaus mikrostruktūra, padėtis lanke taip, kad prilygtų natūralaus danties vaizdui. Naudojamos ilgaamžės plombos, kurių struktūra prilygsta danties audiniui, tai reiškia, jog plombuoto danties neįmanoma atskirti nuo natūralaus.

Atlikus estetinį dantų plombavimą galima džiaugtis visaverčiu gyvenimu, pavyzdžiui, įprastai kramtyti nebijant, jog plomba nulūš ar nukris. Kadangi šiuolaikinių technologijų dėka plombos medžiagos yra itin patvarios ir ilgaamžės, rezultatu galima džiaugtis net iki 10 metų ir daugiau. Be to, estetinis plombavimas nesukelia papildomo vargo ir rūpesčių, nes jokia speciali ir ypatinga priežiūra nėra reikalinga. Svarbiausia – rūpintis dantimis taip, kaip iki atliekant estetinį plombavimą – reguliariai valyti, naudoti dantų siūlą ir kas pusę metų profilaktiškai atlikti burnos higieną, kurios metu plombos yra perpoliruojamos ir atnaujinamos.