Neišimami dantų protezai yra gerokai patogesnis ir geriau dantų funkciją atkuriantis būdas atkurti danties audinį. Tokių protezų paskirtis yra sutvirtinti ir apsaugti dantį nuo lūžio, trupėjimų ir kitų traumų arba grąžinti dantims estetinę išvaizdą.

Pagal poreikį, gali būti atliekamas protezavimas dantų vainikėliais arba estetinis protezavimas keraminėmis dantų laminatėmis.

Dantų vainikėlis (danties karūnėlė) – iš tvirtos medžiagos gaminamas danties apvalkalas, kuris atkartoja natūralų danties dydį, formą, spalvą, o uždėtas ant nušlifuoto danties ar implanto, užkerta kelią danties trupėjimui, lūžiams. Vainikėlio dažniausiai prireikia tuomet, kai dantis yra itin pažeistas ėduonies, nuskilęs, įtrūkęs, gydytas endodontiškai, pakeitęs spalvą, nusidėvėjęs arba jų išsidėstymas yra netaisyklingas ir gali pažeisti kitus silpnus dantis.

Dantų vainikėliai, apgaubdami visą dantį, uždengia matomą danties dalį nuo dantenų krašto, taip jį atstatydami: sutvirtindami audinius, gerokai sumažindami danties lūžimo ir skilimo tikimybę, geriau paskirstydami kramtymo krūvį ir užkirsdami kelią rimtoms burnos ertmės ar žandikaulių problemoms. Dantų vainikėliai gali būti gaminami iš skirtingų medžiagų, kas lemia jų išvaizdą bei panašumą į natūralius dantis ir ilgaamžiškumą. Mūsų klinikoje protezavimą atlikti galite metalo keramikos arba bemetalės keramikos (cirkonio keramikos) vainikėliais.

Dantų korekcija keraminėmis laminatėmis – modernus būdas, leidžiantis pasiekti estetiškos šypsenos rezultatą. Protezavimas aukščiausios kokybės keramikos laminatėmis leidžia ne tik pašalinti visus šypsenos defektus, verčiančius kompleksuoti ne vieną, bet ir sukurti natūraliai tvirtus bei ilgaamžius dantis. Šypseną koreguojant keraminėmis laminatėmis galima pakeisti dantų spalvą, formą, paslėpti dantų įtrūkimus, nusidėvėjimą ar pašalinti tarpus tarp dantų.

Atlikus dantų protezavimą keraminėmis laminatėmis, galima džiaugtis visaverčiu gyvenimu, t.y. įprastai kramtyti nebijant, jog laminatė nulūš ar nukris, kadangi keramika yra itin patvari ir ilgaamžė medžiaga, tad rezultatu galima džiaugtis net iki 15 metų ir daugiau. Be to, karaminės laminatės nesukelia jokio papildomo vargo ir rūpesčių, jokia speciali ir ypatinga priežiūra nėra reikalinga, kadangi aukštos kokybės laminatės nereaguoja su aplinkos pigmentais, jų spalva nesikeičia, todėl pacientai gali drąsiai mėgautis kava, raudonu vynu ir panašiais produktais be baimės, kad dantys patamsės. Šypsenos korekcija laminatėmis geriau apsaugo dantenas ir leidžia rečiau lankytis pas odontologus ateityje.