Išimami dantų protezai dažniausiai naudojami tuomet, kai dėl įvairių priežasčių neįmanoma atlikti dantų implantacijos ar kaulo priauginimo operacijų, todėl nėra galimybės protezų fiksuoti ant dantų ar implantų, taip pat išrovus dantis, kai vėliau planuojama implantacija, ir dėl ekonominių priežasčių.

Išimami dantų protezai yra kelių tipų: dalinės ir pilnos estetinės plokštelės, lanko atraminiai protezai – paprasti arba su užraktais (skirti pacientams, netekusiems visų ar dalies dantų viršutiniame arba apatiniame žandikaulyje).

Pats paprasčiausias ir ekonomiškai prieinamiausias variantas yra iš plastmasės gaminama dantų plokštelė. Išimamos dalinės plokštelės naudojamos tuomet, kai trūksta vieno ar kelių dantų – burnoje Išimami dantų protezai fiksuojamai prie kitų dantų apkabėlėmis. Pilnų plokštelių funkcija – pakeisti  visus prarastus viršutinio arba apatinio žandikaulio dantis. Kai burnoje dantų nėra,  plokštelė laikosi prisisiurbdama prie gleivinės, tačiau dažnai tokių protezų laikomumas ir fiksacija būna prasta. Pacientai skundžiasi apsunkintu kramtymu ir kalbėjimu, prastu laikymusi.

Išimami lanko atraminiai protezai turi ploną metalo pagrindą, kuris, pagal specialią konstrukciją išliejamas burnos ertmėje ir užima ne itin daug vietos, todėl neapsunkina kalbos. Prie sveikų atraminių dantų jis gali būti tvirtinamas kabliukais arba užraktų sistema. Toks dantų protezavimas ganėtinai gerai atkuria kramtymo funkciją, nes kramtymo krūvį jis paskirsto visiems likusiems atraminiams dantims, o ne tik gleivinei.