Dantų protezavimas – odontologinė procedūra, atliekama turint keletą tikslų. Pirmasis yra atkurti prarastus ar pažeistus dantis. Antruoju atveju dantys protezuojami estetiniais tikslais. Operacijos metu pakoreguojami priekiniai dantys, atkuriama jų forma, spalva, pašalinami tarp dantų esantys tarpeliai ar kiti dantų defektai. Galutinis rezultatas visada džiugina, nes pacientams sukuriama sveika ir graži šypsena.

Dantų protezavimas gali būti reikalingas ir tada, kai pacientas turi visus dantis, tačiau serga įvairiomis dantų ligomis. Periodontitas, apatinio žandikaulio-smilkininio sąnario ligos, patologinis sukandimas, kietųjų audinių netekimas sukelia didelį diskomfortą. Pastaruoju atveju dantų protezavimu sustiprinami stipriai pažeistų dantų audiniai.

Modernių technologijų dėka galima pagaminti protezus, kurie ne tik atitinka aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus, bet ir garantuoja ilgaamžiškumą ir patikimumą. Profesionalūs gydytojai, išsamiai išanalizavę kiekvieno paciento individualią situaciją ir išklausę lūkesčius bei norus, parinks geriausią problemos sprendimo būdą. Yra išskiriamos dvi dantų protezų grupės: fiksuoti (keramikos laminatės, cirkonio keramikos vainikėliai, protezai ant implantų ) ir išimami protezai (plokštelės, lanko atraminiai protezai).

Dantų procedūrų bijoti nereikia – viskas atliekama greitai ir neskausmingai. Visuomet yra galimybė skirti vietinę nejautrą, kurios pakanka, kad nesijaustų skausmo. Jei pacientai jaučia panišką baimę, turi itin jautrius dantis ar nevaldomą pykinimo refleksą, procedūras galima atlikti taikant sedaciją – dalinę trumpalaikę narkozę, kurios metu pacientas lengvai užmiega, nejaučia baimės ar streso.