Dantų protezavimas – odontologinė procedūra, kurios tikslas yra atkurti prarastus ar pažeistus dantis, arba estetiniais tikslais, kurio metu pakoreguojami priekiniai dantys, atkuriant jų formą, spalvą, pašalinant tarp dantų esančius tarpelius ar kitus dantų defektus, o pacientams sukuriama sveika ir graži šypsena.

Dantų protezavimas gali būti reikalingas ir tuomet, kai pacientas turi visus dantis, tačiau serga periodontitu, apatinio žandikaulio-smilkininio sąnario ligomis, turi patologinį sukandimą, kuomet dantys yra netekę daug kietųjų audinių. Pastaruoju atveju dantų protezavimu sustiprinami stipriai pažeistų dantų audiniai.

Modernių technologijų dėka galima pagaminti protezus, kurie ne tik atitinka aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus, bet ir garantuoja ilgaamžiškumą ir patikimumą. Profesionalūs gydytojai, išsamiai išanalizavę kiekvieno paciento individualią situaciją ir išklausę lukesčius bei norus, parinks geriausią problemos sprendimo būdą. Yra išskiriamos dvi dantų protezų grupės: fiksuoti (keramikos laminatės, cirkonio keramikos vainikėliai, protezai ant implantų ) ir išimami protezai (plokštelės, lanko atraminiai protezai).

Dantų procedūrų bijoti nereikia – viskas atliekama greitai ir neskausmingai. Visuomet yra galimybė skirti vietinę nejautrą, kurios pakanka, kad nesijaustų skausmo. Jei pacientai jaučia panišką baimę, turi itin jautrius dantis ar nevaldomą pykinimo refleksą, procedūras galima atlikti taikant sedaciją – dalinę trumpalaikę narkozę, kurios metu pacientas lengvai užmiega, nejaučia baimės ar streso.