Dantų plombavimas – danties defekto korekcija, kurio metu pažeistas dantis užpildomas ir atkuriamas naudojant plombinę medžiagą.

Dažniausiai pasitaikanti dantų liga – dantų ėduonis (kariesas), kurio atsiradimą lemia kelios priežastys: mikroelementų (pvz., fluoro ir kalcio) bei vitaminų stoka, neracionali mityba (angliavandenių perteklius, per mažas fluoro kiekis geriamajame vandenyje), prasta burnos higiena. Sumažėjus danties emalio atsparumui, susidaro palankios sąlygos burnoje esančioms bakterijoms bei virusų fermentams tirpdyti emalį. Plintant ėduoniui, didėja žala dantims, o tai ir sukelia skausmą.

Ankstyvoji dantų ėduonies stadija – patamsėjusi dėmelė emalio paviršiuje ar jo duobutėse, kurioje, po kiek laiko, susidaro ertmė, kuri didėja ir vėliau pasiekia danties pulpą. Tuomet ir pasireiškia:

  • Danties jautrumas;

  • Danties gėlimas arba skausmas geriant/valgant karštus, šaltus, saldžius ir rūgščius maisto produktus;

  • Diskomfortas kramtant maistą.


Atsiradusią ertmę gydytojas odontologas specialiais instrumentais išvalo ir užpildo plombine medžiaga, taip užkertant kelią infekcijai patekti į vidines danties struktūras ar kaulinius audinius, atkuriant funkcionalią danties formą ir sugrąžinant jam estetinį vaizdą.  Laiku nesikreipus į specialistą ir negydant danties, kariozinė ertmė didėja ir pacientas pajunta skausmą, o uždelsus per ilgai – gali reikėti išrauti dantį.

Plomba – ne amžina – laikui bėgant dyla, tarp danties ir plombos atsiranda įtrūkimų, kuriuose pradeda kauptis mikroorganizmai ir gali pradėti vystytis kariesas, todėl labai svarbu reguliariai lankytis pas burnos higienistą ir gydytoją odontologą profilaktiniams vizitams.