Netekus net ir vieno danties, jau pirmaisiais metais prasideda kaulo atrofija (nykimas). Per pirmus metus po danties netekimo žmogus praranda didžiausią kaulo kiekį, o bėgant metams – kaulas po truputį nyksta toliau.

Žandikaulio dalies rekonstrukciją – procedūrą, kuria įmanoma atauginti sunykusio kaulo dalį, kuomet yra matomas kaulo trūkumas. Operacija atliekama tuomet, kai žandikaulio alveolinė atauga yra per plona, kad danties implantas įsitvirtintų kaule, ar per žema, kad į ją techniškai būtų įmanoma įsriegti danties implantą. Po tokios operacijos dantų implantacija atliekama praėjus 6 mėnesiams.

Procedūra gali būti įvairaus dydžio, priklausomai nuo to, kiek dantų buvo prarasta:

  • Jei žandikaulio dalis, kur trūksta vieno danties, yra sunykusi, tačiau dar ne tiek, kad nebūtų įmanoma įsriegti implanto, parenkama atitinkama metodika, kuomet yra sriegiamas implantas ir trūkstamoji kaulo dalis yra atstatoma – vienu metu sriegiant implantą dedamas kaulo pakaitalas. Kitas metodas – dedamos specialiai pagamintos kaulo granulės ir kartais maišoma su savu kaulu, paimtu iš tam tikrų donorinių žandikaulio sričių.

  • Jei kaulo atrofija yra didesnė, rekonstruoti žandikaulį galima dedant kaulo blokelį arba kaulo granules į vietą, kur reikalingi implantai. Kaulo blokelis fiksuojamas mažais varžteliais ir laukiama apie 6–8 mėn., kol kaulas prigyja ir vieta būna paruošta implantams.


 

Pooperacinis periodas ir gijimas  • Po operacijos gali pasireikšti skausmingumas liečiant operuotą sritį, kuris įprastai pradeda slobti maždaug po 3-4 parų. 2-4 pooperacinę parą odoje gali išryškėti kraujosruvos, kurios dažniausiai ima nykti savaime, netaikant jokio papildomo gydymo.

  • Patinimas po operacijos būna žymus tiek kaulo paėmimo, tiek rekonstrukcijos vietoje. Įprastai operuotos srities ir aplinkinių audinių tinimas didėja apie 2-4 paras po operacijos, po to ima slūgti, kol galiausiai dingsta.

  • Tą pačią dieną po operacijos reikia vengti grubaus ir karšto maisto, nevartoti kraujo spaudimą didinančių produktų, tokių kaip kava ir alkoholis, nes paskatinsite kraujavimą. Kraujo skonio jutimas kitą dieną po danties šalinimo yra normalu. Rekomenduotina 7-14 dienų po operacijos rinktis minkštą maistą.

  • Po operacijos rekomenduojama 24 val. neskalauti burnos, o dantis valyti atsargiai, naudojant minkštą šepetėlį. Nuo antros pooperacinės paros būtinas skalavimas antiseptiniais skysčiais (Perio-Aid, Eludril, Listerine ir kt.) 5-6 kartus per dieną, iki kol bus išimtos siūlės.

  • Draudžiama rūkyti bent 2 savaites po operacijos.

  • Po operacijos rekomenduojama 7 d. vengti didelio fizinio krūvio (treniruotės, sunkių daiktų kilnojimas), karštų vonių bei pirčių.

  • 7-14 d. po operacijos draudžiama nešioti laikinus protezus, pūsti nosį, nardyti, skristi lėktuvu.