Danties šaknies rovimas - tai procedūra, kurios metu atliekamas atraumatinis danties šaknies šalinimas – tai metodas, kurio metu dantis, ar jo šaknis, naudojant specialius instrumentus pašalinamas taip, kad būtų išsaugoti dantį supantys audiniai, nepažeistos dantenos ir dantį supančios kaulinės sienelės. Po procedūros, kai būna atliktas danties šaknies rovimas, buvusio danties vietoje  kaulas sėkmingai atsistato ir vėliau, dažniausiai, planuojama danties implantacijos operacija ar protezavimas.

Poprocedūrinis periodas ir gijimas  • Įprastai siūlai yra išimami praėjus 7-10 dienų. Jeigu naudoti tirpstantys siūlai, jų išimti nereikia, nes jie ištirps savaime maždaug per 2-3 savaites.

  • Po danties šaknies šalinimo procedūros valgyti galima praėjus 2 valandoms. Rekomenduojama vengti karšto maisto/gerimų. Kramtyti reikėtų priešinga puse, o pirmosiomis dienomis rinktis minkštą maistą.

  • Po danties šaknies rovimo bent parą rekomenduojama nerūkyti, negalima gerti alkoholio.

  • Po danties šaknies rovimo galimas skruosto patinimas. Jam sumažinti, rekomenduojama šaldyti danties rovimo vietą, pridedant ledo kompresą prie veido. Šaldyti reiktų 15-20 min., tuomet daryti 20 min. pertrauką ir vėl šaldyti. Taip kartoti apie 3-4 kartus.

  • Po šaknies šalinimo procedūros rekomenduojama vengti aktyvaus fizinio krūvio (treniruočių, sunkių daiktų kilnojimo), karštų vonių ir pirčių.