Sėklidės vandenė (hidrocelė) – būklė, kai tarp sėklidės dangalų dėl uždegimų, traumų ar navikų ima kauptis skystis. Dėl sėklidės vandenės padidėja kapšelis, o tai gali sukelti diskomfortą. Didelis skysčio kiekis gali sutrikdyti vaisingumą.

Yra keli sėklidės vandenės gydymo būdai: sėklidės dangalų punkcija su sklerozavimu ar be jo ir vandenės pašalinimas operaciniu būdu.

Sėklidės vandenės punkcija su sklerozavimu ar be jo arba pašalinimas atliekami, kai pacientas dėl padidėjusio kapšelio jaučia diskomfortą (nevaisingo amžiaus pacientams), o vandenės šalinimo operacija atliekama, kai yra vaisingumo sutrikimas.

Kaip atliekama operacija?  • Vaikams operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą, suaugusiesiems gali būti taikoma vietinė, spinalinė ar bendrinė nejautra.

  • Vaikams sėklidės vandenė operuojama padarius pjūvį kirkšnyje. Sėklidę gaubiantis dangalas atveriamas, susikaupęs skystis išleidžiamas, sėklidė atidengiama, o perteklinis sėklidės dangalas pašalinamas. Hidrocelės sienos kraštai susiuvami. Susisiekiantis kanalas tarp pilvo ertmės ir sėklidės dangalų, kur formuojasi hidrocelė, užsiuvamas.

  • Suaugusiems pacientams hidrocelė operuojama atliekant pjūvį kapšelyje. Sėklidės dangalo perteklius gali būti pašalinamas arba susiuvamas taip, kad jo neliktų.


Į ką svarbu atkreipti dėmesį po operacijos?


Kartais po operacijos sėklidės vandenė gali atsinaujinti. Tokiu atveju skystį reikia pašalinti punktuojant adata arba pakartotinai atlikti operaciją.