Dėl nėštumų, gimdymo traumų ar kitų būklių gali atsirasti makšties ir tarpvietės patologija, kuri neretai sukelia lytinio gyvenimo diskomfortą. Dėl šios intymios problemos moterys dažnai nesiryžta kreiptis į medikus. Šiuolaikinės ginekologijos metodai ir specialistų patirtis suteikia galimybę šią problemą spręsti operaciniu būdu, atliekant makšties siaurinimo operacijas.

Kaip atliekama operacija?


Operacija gali būti atliekama taikant bendrinę ar regioninę nejautrą.
Makšties ir tarpvietės plastika gali būti atliekama tos pačios operacijos metu.
Atliekant tarpvietės plastiką suartinami dubens dugno raumenys, sutvirtinamos fascijos, galima pašalinti senus randus, susidariusius po tarpvietės kirpimų ar plyšimų per gimdymą.
Makšties plastikos metodas parenkamas individualiai, atsižvelgiant į kiekvienos moters pageidavimus ir planuojamus nėštumus.
Operuojant makšties viduje daromi pjūviai, tarpvietės raumenys suartinami, kartais pašalinamas ir makšties perteklius. Siekiant geresnio ir ilgiau išliekančio efekto, per operaciją gali būti naudojami ir specialūs tinkleliai.
Pjūviai susiuvami siūlais, kurie ištirpsta savaime. Po šios operacijos gimdyti galima atliekant planinę Cezario pjūvio operaciją.
Galimas ir kitas operacijos metodas – kai į makšties sienelę suleidžiami pačios pacientės kūno riebalai. Riebalai gali būti imami nuo juosmens, sėdmenų, šlaunų ar pilvo. Šis metodas rekomenduojamas ateityje dar planuojančioms pastoti moterims, kadangi po jos galima gimdyti natūraliais takais.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį po operacijos?

  • Po operacijos šešias savaites reikia susilaikyti nuo lytinių santykių.

  • Maždaug du mėnesius reikėtų vengti fizinio krūvio (kol visiškai sugis operacinės žaizdos).