Ne paslaptis, kad kokybiškas lytinis gyvenimas turi didelę reikšmę viso gyvenimo kokybei. Tačiau nemažai moterų jaučia diskomfortą dėl savo išorinių lytinių organų (lytinių lūpų, tarpvietės, makšties prieangio), makšties dydžio, asimetrijos ar buvusių gimdymo traumų.

Dauguma jų neišdrįsta kalbėti šia delikačia tema net su artimiausiais žmonėmis, juo labiau su šeimos gydytoju. Tačiau moterys, kamuojamos šių problemų, visai be reikalo vengia kreiptis į specialistus, nes šios, nors ir labai intymios, problemos gali būti lengvai ir paprastai išsprendžiamos.

Nors mūsų visuomenėje šia tema ir nėra plačiai kalbama, tokio pobūdžio plastinės operacijos toli gražu nėra naujovė – jos plačiai atliekamos visame pasaulyje, o šiuolaikinės chirurgijos metodai leidžia pasiekti labai puikių, visiškai moterų poreikius tenkinančių rezultatų.

Plastinės-estetinės chirurgijos specialistai per individualią konsultaciją atsakys į visus Jums rūpimus klausimus, profesionaliai patars ir padės rasti Jums priimtiną sprendimą.

Lytinių lūpų plastika atliekama esant per didelėms, asimetriškoms ar po gimdymo traumos blogai sugijusioms lūpoms.

Kaip atliekama lytinių lūpų operacija?


Per operaciją pašalinamas lytinės lūpos perteklius ar iš naujo suformuojamos norimo dydžio, estetiškos mažosios lytinės lūpos, atnaujinant neteisingai po gimdymo sugijusios lytinės lūpos kraštus. Operacija klinikoje atliekama taikant bendrinę arba regioninę (spinalinę, epidurinę) nejautrą. Per operaciją naudojami tirpstantys siūlai. Išorėje lieka keli nedideli mazgeliai, kurie pašalinami po 10–14 dienų.


Į ką svarbu atkreipti dėmesį po operacijos?  • Po operacijos 6 savaites reikia susilaikyti nuo lytinių santykių.

  • Lytinės lūpos po operacijos galutinai susiformuoja tik po kelių mėnesių ir visada būna truputį asimetriškos; tai gali būti pastebima per atidžią apžiūrą.