Histeroskopija – tai procedūra, per kurią histeroskopu galima vizualiai įvertinti gimdos ertmę. Jei reikia, kartu galima atlikti ir chirurginę operaciją. Histeroskopas – tai plonas teleskopas su šviesos šaltiniu ir kamera. Per jį gimda pripildoma dujų ar skysčio, taip pat galima įkišti chirurginius instrumentus.

Histeroskopija atliekama siekiant įvertinti gimdos ertmę, gleivinę ir kiaušintakių angas. Taigi ji atliekama esant neįprastam kraujavimui iš gimdos, nevaisingumui, pasikartojantiems persileidimams, radiologiniais tyrimo metodais užfiksuotiems neįprastiems pokyčiams, esant poreikiui įvertinti endometriumo išvešėjimą ar navikinius pakitimus.

Kaip atliekama histeroskopijos operacija?


Atsižvelgiant į histeroskopijos tikslą, skiriamos diagnostinė ir operacinė histeroskopija. Abiem atvejais ši procedūra prilygsta operacijai, todėl atliekama taikant bendrinę ar vietinę nejautrą.

Pro makštį ir išplėstą gimdos kaklelį histeroskopas įkišamas į gimdą. Kad būtų galima įvertinti jos ertmę ar atlikti operacinius veiksmus, gimda ištempiama, pripildant ją dujų ar skysčio.

Histeroskopijos trukmė priklauso nuo procedūros apimties – ar atliekama tik diagnostika, ar ir chirurginė operacija.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį po histeroskopijos operacijos?


Po histeroskopijos tris savaites reikėtų susilaikyti nuo plaukiojimo ir lytinių santykių, nenaudoti tamponų.