Šlaunies išvarža – tai pilvaplėvės ir pilvo ertmės organų išsiveržimas pro šlaunies kanalą į poodį šlaunies srityje. Šlaunies išvarža dažniausiai pasitaiko moterims. Operacinis gydymas yra reikalingas dėl išvaržos įstrigimo pavojaus.

Kaip atliekama operacija?


Operacija atliekama taikant spinalinę arba bendrinę nejautrą. Operacijos trukmė priklauso nuo pasirinkto operacijos metodo ir išvaržos dydžio ir gali būti 1–2 valandos.

Šlaunies išvarža gali būti operuojama atviru arba laparoskopiniu būdu.

Operuojant atviru būdu, plastika gali būti atliekama panaudojant paties paciento audinius.

Operuojant laparoskopiniu būdu, plastika visada atliekama naudojant specialų sintetinį tinklelį. Laparoskopinis operacinis metodas pacientams leidžia greičiau grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo, nedarbingumo laikotarpis, palyginti su atviromis operacijomis, yra daug trumpesnis, mažesnė operacinės žaizdos komplikacijų rizika. Pilvo sienoje padaromi maži pjūveliai, pro juos į pilvo ertmę įkišami maža laparoskopinė videokamera ir chirurginiai instrumentai. Pilvo ertmė prileidžiama CO2 dujų – taip joje chirurgui sukuriama darbo aplinka. Visi chirurgo operaciniai veiksmai atliekami stebint vaizdą ekrane.


Ką reikia žinoti po operacijos?  • Operacinė žaizda perrišama kas antrą parą, siūlai ištraukiami po 7–10 parų.

  • 5 dienas po operacijos negalima šlapinti operacinių pjūvių.

  • Reikia vengti vidurių užkietėjimo.

  • Didesnio fizinio krūvio reikia vengti nuo 2 savaičių iki 1 mėnesio – tai priklauso, nuo atliktos operacijos metodo.