Plaukų slinkimas – natūralus procesas, vykstantis plaukams atsinaujinant, todėl normalu per dieną netekti 40-150 plaukų. Kartais, dėl įvairių priežasčių, netenkamų plaukų skaičius gerokai išauga, vystosi reakcinis slinkimas. Jo pasėkmės – ne tik suplonėję, išsausėję, lūžinėjantys plaukai, bet ir gresiantis nuplikimas, kuriam išgydyti prireikia nuo kelių iki keliolikos mėnesių. Plaukų slinkimo gydymas kraujo koncentratu – procedūra, padėsianti išsaugoti plaukų grožį.

Kiekvienas plaukų slinkimo atvejis yra individualus ir gali atsirasti dėl įvairių priežasčių: kartais tai nulemia netinkamai pasirinktos plaukų priežiūros ir formavimo priemonės, per dažnas plaukų tiesinimas, garbanojimas ir džiovinimas, tačiau kur kas dažniau plaukų sveikata priklauso nuo bendros žmogaus organizmo būklės. Reakcinio plaukų slinkimo atsiradimui įtakos turėti gali patiriamas stresas, didelis šokas, nesubalansuota mityba, chirurginės operacijos, gimdymas ar hormonų pokyčiai, įvairios ligos ir uždegiminiai procesai organizme, medikamentų vartojimas, griežtos dietos. Be to, moterims, kaip ir vyrams, gali pasireikšti androgeninis plikimas, nulemtas hormonų pertekliaus. Reikia turėti omenyje, kad negydomas plaukų slinkimas savaime gali ir nepraeiti, o pasekmės būti liūdnos – grėsti nuplikimas.

Plaukų slinkimo gydymas kraujo koncentratu – greita ir efektyvi procedūra, kurios metu naudojama natūraliai, iš paties paciento kraujo išgaunama trombocitais praturtintas koncentratas, vėliau mažomis adatėlėmis suleidžiamas į reikiamas skalpo vietas. Koncentruoti augimo faktoriai stimuliuoja naujų plaukų augimą, stiprina silpnus ir atgaivina lūžinėjančius plaukus.