Aknė (paprastieji spuogai) – viena dažniausių odos ligų, pasireiškiančių bėrimais veido, nugaros, krūtinės srityse, kuria serga ne tik paaugliai, bet ir suaugusieji. Pagrindinė aknės atsiradimo priežastis – padidėjęs odos riebalinių liaukų aktyvumas, lemiantis padidėjusią riebalinių ląstelių gamybą, kurias sukelti gali hormoniniai pokyčiai organizme (brendimas, nėštumas, menopauzė), netaisyklinga mityba, netinkamai naudojamos ar odą alergizuojančios kosmetikos priemonės, netinkama odos higiena.

Suaktyvėjus riebalinių liaukų veiklai, išskiriamas per didelis riebalų kiekis, dėl kurio pertekliaus ima kimštis folikulai (plaukų folikulai, kurie yra susijungę su riebalinėmis liaukomis) – taip ima formuotis komedonai (inkštirai). Aknės bakterijai veikiant prasideda uždegiminė reakcija – kyla spuogai, kurie tampa, raudoni, pūlingi ir skausmingi, o susidariusios palankios sąlygos greitam odos bakterijų dauginimuisi sukelia uždegimą ir infekciją.

Aknės gydymas lazeriu – procedūra, padėsianti susigrąžinti sveiką ir skaisčią odą. Lazerio skleidžiami spinduliai veikia odą antibakteriškai – suardo aknės bakterijos membranos baltymus ir sutrikdo mikrokraujotaką uždegimo židinyje, todėl bakterijos žūsta, o uždegimo požymiai mažėja – palaipsniui nyksta odos paraudimas bei paburkimas, mažėja pūliniai ir rausvų mazgelių bei didelių mazgų skaičius, lygėja randai, oda tampa lygesnė ir skaistesnė. Procedūra nesukelia diskomforto ir skausmo – lazeryje integruota DCD šaldymo sistema vėsina viršutinį odos sluoksnį, todėl procedūros metu jaučiamas tik lengvas dilgčiojimas.