Randas – natūralus pažeistos odos gijimo rezultatas. Randai susiformuoja odai sugijus po įvairių pažeidimų: chirurginio gydymo, patirtų traumų, nudegimų, taip pat ir po uždegiminių susirgimų, tokių kaip aknė, vėjaraupiai ir esant mechaniniam odos tempimui (strijos). Randų susidarymas – itin individualus procesas, priklausantis nuo kiekvieno bendros organizmo būklės ir reakcijos į pažeidimą – vieniems randai lieka nežymūs, kitiems – itin ryškūs ir gerai matomi, neretais atvejais keliantys diskomfortą ar net silpninantys pasitikėjimą savimi.

Randų šalinimas lazeriu – procedūra, kurios metu lazerio spindulys stimuliuoja odoje esantį kolageną, skatina jo gamybą ir ląstelių atsinaujinimą pažeistoje vietoje, kad randas tarsi „užsipildytų“ nauju kolagenu. Lazerio spinduliai taip pat šlifuoja randą, koreguoja jo spalvą ir didina odos elastingumą rando vietoje. Po randų šalinimo ir gydymo procedūrų lazeriu jie tampa mažiau matomi bei lygesni.

Dažniausiai procedūrą (randų šalinimas lazeriu) kartoti reikia 3-4 kartus, priklausomai nuo odos pažeidimo ploto, gylio bei rando pobūdžio, todėl tikslų seansų kiekį gali nustatyti tik gydytojas dermatovenerologas gydymo eigoje. Svarbu žinoti, jog kuo anksčiau pradėsite gydymą po rando susidarymo, tuo geresnių rezultatų galima pasiekti gydymo metu.